Infostart.hu
eur:
349.47
usd:
300.9
bux:
138730.73
2026. június 17. szerda Alida, Laura
MAN 10 t mil gl with 4x2 canister of IRIS-T SL mass dummy and STLC test round (DVV) at ILA 2018
Nyitókép: Wikipédia

Modern légvédelmi rendszert kap Ukrajna

Német közlés a fegyverszállításokról.

A német kormány honlapján megjelent dokumentumra hivatkozva a CNN azt írta, hogy Németország csütörtökön további katonai támogatásra tett ígéretet Ukrajnának: többek között IRIS-T SLM típusú légvédelmi rendszereket és IRIS-T rakétákat adnak a megtámadott országnak.

Frank-Walter Steinmeier német államfő október végi ukrajnai látogatásán az IRIS-T SLM légvédelmi rendszereket „a világ egyik legmodernebb légvédelmi rendszerének” nevezte. Németország egy ilyen légvédelmi rendszert már küldött októberben Ukrajnának - írta a Portfolio.

A német kormányzati közlés szerint

  • 42 aknamentesítő harckocsit,
  • 4 mobil és védett aknamentesítő rendszert,
  • 4 mobil, távirányítású és védett aknamentesítő rendszert és
  • 5 mobil felderítő rendszert szállítanak Kijevnek.

Németország azt is bejelentette, hogy az elmúlt héten

  • meg nem határozott számú IRIS-T SLM rakétát,
  • 30 páncélozott gyalogsági járművet (DINGO),
  • 4 drónelhárító érzékelőt és zavarót,
  • 5 M1070 Oshkosh harckocsiszállító vontatót és
  • 1 emelőgépet szállított Ukrajnának.

Címlapról ajánljuk
Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Azért is spórolnak egyes csapatok az erejükkel, mert a létszámbővítés és a lebonyolítás miatt könnyebb továbbjutni a csoportból a vb-n, és az igazán nehéz meccsek a torna második részében következnek – mondta az InfoRádióban Szabados Gábor. A sportfogadás-szakértő szerint a gyengébb kezdés ellenére a spanyolok és a brazilok továbbra is ugyanolyan jó eséllyel pályázhatnak a végső győzelemre.

„Minden megváltozott, és valójában semmi sem” – a politológus értékeli, mi történt az áprilisi választások óta

Egyelőre még nem lehet tudni, hogy kormányváltás vagy valódi rendszerváltoztatás történt-e április 12-én – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója. Novák Zoltán szerint történelmi távlatban azt lehet érzékelni, hogy a magyar társadalom a domináns pártrendszert és az erőkultuszt preferálja.
inforadio
ARÉNA
2026.06.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Európa zöldben, Amerika vegyesen zárt

Európa zöldben, Amerika vegyesen zárt

Lendületet adott a tőzsdéknek a hétvégi iráni-amerikai megállapodás híre, a Dow új csúcsra ment a hétfői kereskedésben és kedden tovább emelkedik, ma reggel a Nikkei is történelmi csúcsot döntött, és az európai indexek is szemmel látható pluszban állnak, amit az olajár mai esése is segít. A SpaceX ma is szárnyal, így lekörözte az Amazont és a Microsoftot is piaci kapitalizációban, már a negyedik legnagyobb amerikai vállalat. A magyar tőzsdén ma felülteljesít a Mol a blue chipek közül, a céggel kapcsolatban több fontos hír is napvilágot látott, délután bejelentették, hogy megvan a részvényesi megállapodás a NIS irányításáról. Az amerikai tőzsdék felemás hangulatban zártak, egyedül a Dow Jones fejezte be zöldben a kereskedést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×