Infostart.hu
eur:
366.18
usd:
317.54
bux:
148697.07
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna
Vlagyimir Putyin orosz elnök (b) üdvözli Aljakszandr Lukasenka fehérorosz államfőt Szentpéterváron 2022. június 25-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Kreml/Pool/Mihail Mecel

A fehérorosz elnök nem akar háborúzni

Aljakszandr Lukasenka az orosz elnök legfőbb szövetségesének számít, de most még sem csatlakozott Vlagyimir Putyinhoz.

Fehéroroszországban nem lesz általános mozgósítás - jelentette be az elnök. A dntésről a vg.hu számolt be a TASZSZ orosz hírügynökség jelentése alapján.

A fehérorosz mozgósítással kapcsolatos találgatások azután erősödtek fel, hogy Oroszország első embere, Vlagyimir Putyin a szerdai beszédében elrendelte az orosz hadsereg részleges mozgósítását.

"A mozgósítás Oroszországban van. Nálunk nincs, és nem is lesz. Minden más a Nyugat hazugsága"

– nyilatkozta a BelTA fehérorosz hírügynökségnek Aljakszandr Lukasenka.

Szerinte politikai ellenlábasai hamis információkat terjesztenek róla és országáról, azonban ezek alaptalanok. Valóban rendszeresen zajlanak hadgyakorlatok az országban, de ezek nem egy esetleges katonai akció előkészületei, hanem azt a cél szolgálják, hogy egy külső támadás vagy egyéb szükséghelyzet esetén mindenki tisztában legyen a feladatával.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
A „titokzatos” Kevin Warsh, merre tart az új Fed?

A „titokzatos” Kevin Warsh, merre tart az új Fed?

Kevin Warsh, aki május végén vette át a Fed vezetését, három hónapja próbálja új alapokra helyezni az amerikai jegybank kommunikációját: szakítani kíván a Bernanke-korszak óta bevett, piacokat vezető iránymutatásokkal, és a Greenspan-éra titokzatossága felé mozdítaná a Fedet. Az új elnök szerint a korábbi kamat-előrejelzések a biztonság hamis illúzióját keltették, és a piaci szereplőknek maguknak kellene kialakítaniuk várakozásaikat a gazdasági adatok alapján. A zárkózottabb kommunikáció azonban már érezteti hatását: a hosszú lejáratú hozamok emelkednek, a lejárati prémium megugrott, a kritikusok pedig attól tartanak, hogy a kevesebb transzparencia a Fed hitelességét ássa alá. Warsh ötszakértői munkacsoportot állított fel a reformok kidolgozására, az eredmények év végére várhatók, miközben a Feden belül sem egyöntetű a támogatás az új irány iránt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×