Infostart.hu
eur:
379.11
usd:
318.47
bux:
128861.98
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: SeaShepherd

Újra bálna tűnt fel a Szajnában - képek

Nagy méretű bálna tűnt fel a Szajnában, egy hónappal azután, hogy egy másik tengeri emlős, egy kardszárnyú delfin messzire felúszott a folyón, és a megmentésére tett kísérletek ellenére elpusztult.

Ezúttal egy 10 méteresnek látszó csukabálnát - egy barázdásbálna-félét - láttak úszni hajósok a folyami édesvízben a Normandia-hídnál, Le Havre-tól nem messze. A közösségi médiában csütörtökön erről megjelent híreket a GECC tengeriemlős-kutató intézet is megerősítette.

Az intézet vezetője, Delphine Eloi példátlannak nevezte az esetet, mert bár a La Manche-csatornában nem szokatlanok a barázdásbálnák, csukabálnát még soha nem láttak ott.

A bálna feltűnésének hírére az érintett megye vezetése sebtében "válságtanácskozást" hívott össze a teendők szakértőkkel és állami tisztségviselőkkel való megvitatására. A prefektúra közlése szerint a videófelvételek alapján úgy tűnik, hogy a csukabálna kiváló egészségnek örvend.

Egy hónapja a gyilkos bálnaként vagy orkaként is ismert kardszárnyú delfin egy betegeskedő négyméteres hím példánya úszott fel több tíz kilométerre a Szajnán, amire még soha nem volt példa.

A súlyos betegségtől szenvedő, legyengült delfint nem sikerült visszaterelni a tengerbe. A csukabálna mozgását figyelő GECC vezetője szerint semmiképp sem szabad megengedni, hogy a tragédia megismétlődjön. A bálna még viszonylag közel van a tengerhez.

Címlapról ajánljuk
Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Egyre nagyobb vita bontakozik ki Csehországban arról, hogy korlátozni vagy akár betiltani kellene-e a közösségi oldalak használatát a gyermekek számára. A kormányzó ANO mozgalom – francia és ausztrál mintát követve – azt javasolja, hogy a Facebook, az Instagram vagy a TikTok csak 15 éves kortól legyen elérhető. A kezdeményezés célja a gyerekek védelme, kritikusai szerint azonban a tiltás több problémát is felvet.

„Össztűz” – Robert Fico nem akármivel fenyegeti Brüsszelt

Az elektromos energia árának csökkentését tartja az egyik legfontosabb európai uniós feladatnak Ausztria, Szlovákia és Csehország miniszterelnöke. A három ország kormányfője a slavkovi formátum találkozóján közös nyilatkozatot fogadott el, amelyben rögzítették álláspontjukat a csütörtöki, február 12-i rendkívüli uniós csúcs előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×