Infostart.hu
eur:
361.4
usd:
306.6
bux:
136386.25
2026. április 20. hétfő Tivadar
Nyitókép: Forrás: Pexels.com

Új sziget születését jelentette a japán parti őrség

Egy víz alatti vulkánkitörés hozta létre a C alakú, 1 km átmérőjű szigetet.

Új sziget bukkant elő a csendes-óceáni Ivoto-sziget közelében, Tokiótól nagyjából 1200 kilométerre délre, miután a múlt hét végén elkezdett kitörni egy víz alatti vulkán – közölte a japán parti őrség.

Az új sziget nagyjából 1 kilométer átmérőjű és C-betű formájú. Azt követően fedezték fel, hogy az Ivoto-szigetétől mintegy 50 kilométerre délre lévő vulkán elkezdett kitörni múlt pénteken.

A Japán Meteorológiai Hatóság füst és nagy mennyiségű hamu miatt adott ki figyelmeztetést a környező vizekre a vulkánkitörés várható folytatódása miatt.

A parti őrség vasárnap fedezte fel az újonnan képződött szigetet, amikor a levegőből figyelte az erupciót. A hatóság továbbá nagy mennyiségű habkövet – vulkanikus eredetű kőzetet – figyelt meg északnyugati irányba sodródni.

A térségben 1904-ben, 1914-ben és 1986-ban fedeztek fel újonnan felbukkant szigeteket, ám később ezek mindegyike elmerült. A parti őrség szerint az 1986-ban felfedezett szigetet nagyjából két hónap után nyelték el a habok.

Címlapról ajánljuk
Aggódik, de nyugtat is a német kancellár az energiaválság kapcsán

Aggódik, de nyugtat is a német kancellár az energiaválság kapcsán

A közel-keleti háború okozta energiaválság Németországot is sújtja. Friedrich Merz kancellár azon a véleményen van, hogy a helyzet stabil. A jövő azonban kiszámíthatatlan, ezért összehívja a Nemzetbiztonsági Tanácsot.

Magyar Péter bejelentette hét Tisza-miniszter nevét és több új minisztérium létesítését, határidőt szabott a közjogi méltóságoknak

Megtartotta első frakcióülését a Tisza Párt. Ezután Magyar Péter bejelentette jövendő kormánya tagjai közül hét miniszter nevét is. Szó esett a leendő minisztériumokról és a politikai kultúra megváltoztatásáról is. Határidőt szabott a közjogi méltóságok távozására és elmondta, mi a terv a háborús veszélyhelyzet meghosszabbításával.
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×