eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Az asztalokat takarítja egy alkalmazott egy londoni kocsma teraszán 2021. április 8-án. A brit kormány bejelentette, hogy Nagy-Britanniában április 12-én újranyithatnak a kocsmák, éttermek és üzletek.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Nagyon vigyázniuk kell a briteknek a hétfői nyitás után

Látványos eredményeket értek el az oltókampánnyal, de a WHO figyelmeztet: akár újabb hullám is jöhet, és a folyamatnak nem az európai kontinensen megugró esetszámokhoz lesz köze, amennyiben valóban bekövetkezik.

Hiába a sikeres immunizációs program, előfordulhat, hogy a közeljövőben megugranak a brit esetszámok, vélekedik a WHO Európa egyik vezetője, Catherine Smallwood. A szakember egy interjúban elmondta, a brit esetszámok még most sem olyan alacsonyak, és a korlátozó intézkedések tartják azokat a jelenlegi szinten, írja a The Guardian. Az ország hétfőtől azonban nyitásra készül: a nem létfontosságú üzletek, az edzőtermek, valamint az éttermek és kocsmák teraszai megnyithatnak ezen a napon Nagy-Britanniában.

Smallwood a nyitás kapcsán figyelmeztette az országot arra, hogy esélye van saját hullám kialakítására anélkül, hogy annak bármiféle kapcsolata lenne az Európában jelenleg uralkodó tendenciákkal. Úgy vélekedik, az elmúlt két hónap szigorú intézkedéseinek köszönhető az, hogy szelídült a járvány az országban, nem pedig az átoltottságnak.

"A járványt életben tartó, a legtöbb fertőzésátadásért felelős embercsoport éppen az, amelyet még nem sikerült beoltani"

- vélekedett, hozzátéve: a legtöbb fertőzésátadás a fiatalabb korosztályban történik, miközben az idősebbeket oltották eddig, mivel a súlyos megbetegedés kialakulásának és a halálozásnak az ő esetükben van a legnagyobb esélye.

Smallwood arról is beszélt az interjúban, hogy az AstraZeneca oltása körüli események hatására csökkent a vakcinákba vetett hit, ugyanakkor kifejezetten jónak nevezte az ország gyors reakcióját a frissen napvilágot látott bizonyítékokra.

"Ha ilyesmi történik, az első dolog, ami miatt aggódnunk kell, az az emberek az oltásokba és a folyamatokba vetett bizalma. Az átláthatóság, a bizalom és a tiszta kommunikáció elengedhetetlenül fontosak ilyen helyzetben" - reagált a szakember a britek azon döntésére, miszerint a 30 év alattiak számára alternatívát adnak az AstraZeneca vakcinája helyett. Egyúttal

mindenkit arra biztatott: vegye fel a koronavírus elleni oltást, akár az AstraZenecáét is. A brit halálozások számában már megmutatkozik az oltások hatása.

A szakember a határlezárások és a vakcinaútlevelek témájára is reagált: elmondta, hogy a határzárak nem tudták megvédeni azokat az országokat sem a variánsoktól, amelyek teljesen bezárkóztak, így ez a stratégia nem tökéletes. A vakcinaútleveleket nem támogatja a WHO, de folyamatosan nyomon követik az ilyen rendszerek elképzeléseinek alakulását.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Dohányosokat kérdeztek, érdekes dologok derültek ki

Dohányosokat kérdeztek, érdekes dologok derültek ki

A leszokási hajlandóságot nagyban befolyásolja, hogy mennyire érezzük távolinak a dohányzás negatív, illetve a leszokás pozitív következményeit – derül ki az ELTE PPK kutatóinak 1500 dohányost bevonó vizsgálatából.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Oszkó Péter: a tech szektor forrásbősége idén nem fog visszatérni

Oszkó Péter: a tech szektor forrásbősége idén nem fog visszatérni

A felemás tőkepiaci- és a kihívásos makrogazdasági körülmények ellenére nyereséges évet zárt tavaly az OXO Technologies. Fenn tudták tartani a korai befektetésekkel kapcsolatos tevékenységüket, és ezzel párhuzamosan szépen termeltek az érett szakaszban lévő stratégiai portfóliócégeik is. Idén már több forrás áramolhat a technológiai szektorba, mint tavaly, ugyanakkor a korábbi bőség egyhamar nem fog visszatérni a területre. Egyebek mellett ezekről a témákról beszélt Oszkó Péter, a OXO Technologies vezérigazgatója a Portfolio Checklist szombati különkiadásában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×