Queiroga már a negyedik egészségügyi tárcavezető a koronavírus-járvány tavalyi kitörése óta.
Pazuello azt követően került nyomás alá, hogy az utóbbi egy hétben újabb csúcsértéket ért el a kór halálos áldozatainak száma Brazíliában, ahol ezen időszak alatt többen haltak meg, mint a világ bármely más országában.
Bolsonaro újságíróknak azt nyilatkozta, hogy Queiroga elődje munkásságát fogja folytatni, miközben a kormányzat megkétszerezi erőfeszítéseit az oltási kampányban. Hozzátette, hogy a hivatali teendők átadása két-három hetet vehet igénybe.
Az aktív katonai szolgálatot teljesítő Pazuello tábornokot számos bírálat érte, amiért egészségügyi tárcavezetőként nem volt semmilyen szakirányos végzettsége a közegészségügy terén, illetve
támogatta az elnök álláspontját a koronavírussal szemben nem bizonyított hatékonyságú gyógyszerek alkalmazásában, miközben igyekezett kisebb jelentőséget tulajdonítani a távolságtartási szabályok szükségességének.
Pazuello két elődje tavaly szinte egy hónap különbséggel mondott le, részben mivel ezek az orvosi végzettségű tárcavezetők nem voltak hajlandóak jóváhagyni a koronavírussal fertőzött betegek kezelését a malária elleni hidroxi-klorokinnal. Más országok egészségügyi hatóságai szerint a szer nagy valószínűséggel hatástalan a koronavírussal szemben, és óva intettek attól, hogy erre a célra használják.
A koronavírusnak már több mint 279 ezer halálos áldozata van a több mint 210 millió lakosú országban, ami a második legnagyobb halálozási szám a világon az Egyesült Államok után. A regisztrált fertőzöttek számát tekintve Brazília 11,5 millióval a harmadik az Egyesült Államok és India után.
Jair Bolsonaro brazil elnök a járvány kitörése óta többször is elbagatellizálta a helyzetet: volt, hogy aprócska influenzának nevezte az új koronavírus okozta betegséget, és azt hangoztatta, hogy a korlátozások romba döntik a gazdaságot, ami éhezéshez, káoszhoz és nyomorhoz fog vezetni.