eur:
392.47
usd:
367.61
bux:
67039.3
2024. április 26. péntek Ervin
Lélegeztetőgépre kapcsolt orvosi gyakorlóbábu a berlini Vivantes Humboldt klinikán 2020. március 26-án. A koronavírus-járvány miatt jelentősen megnőtt az igény a lélegeztetőgépek iránt.
Nyitókép: MTI/EPA/Clemens Bilan

Magyarország 150 lélegeztetőgépet küld Csehországnak

Az eszközöket egyelőre az állami tartalékalap raktáraiban helyezik el. Onnan szükség esetén a kórházakba szállítják.

A cseh hatóságok csütörtökön közölték, hogy

Prága segítséget kért az Európai Unió és a NATO tagállamaitól az egyre gyorsabban terjedő koronavírus-járvány leküzdésére.

Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön közölte a Twitteren azt is, hogy az Európai Bizottság saját tartalékaiból 30 lélegeztetőgépet küld Prágába. Babis a nap folyamán telefonon beszélt Ursula von der Leyennel, a bizottság elnökével, aki egyben megígérte, hogy felszólítja a többi uniós tagállamot, ajánlják fel szabad egészségügyi kapacitásaikat a cseheknek.

Magyarország 150 lélegeztetőgépet küld Csehországnak - jelentette be Babis pénteken a Twitteren. A lélegeztetőgépeket a cseh tűzoltók fogják átvenni, és egyelőre az állami tartalékalap raktáraiban helyezik el. Onnan szükség esetén a kórházakba szállítják.

Lubomír Metnar cseh védelmi miniszter szerint a NATO pénteken hoz döntést arról, hogy a szervezet tartalékaiból 60 lélegeztetőgépet küld a cseheknek.

A legfrissebb statisztikai adatok szerint a cseh kórházaknak 1932 olyan speciális lélegeztető gépe van, amely bevethető a Covid-19 betegség kezelésénél. Jelenleg a gépek 52 százaléka van használatban. A cseh kormány egy hete 500 darab új lélegeztetőgépet rendelt 250 millió korona (3375 millió forint) értékben.

Ezen kívül

Csehországban is kifejlesztettek már egy lélegeztetőgépet, amely használható a Covid-19 betegségben szenvedők légzésének segítésére. Ebből a gépből pedig eddig mintegy 200 darab készült.

A cseh kormány csütörtökön jóvá hagyta, hogy az EU- és a NATO-tagállamokból segítségként 300 katonai egészségügyi személyzet érkezhessen az országba. A kormánydöntést még a parlamentnek is jóvá kell hagynia, amire valószínűleg a jövő héten kerül sor.

Az Egyesült Államok a cseh kérésre már reagált is, és a Nemzeti Gárda 28 olyan orvosát és egészségügyi alkalmazottját küldi Csehországba, akiknek már konkrét tapasztalataik vannak a Covid-19-es betegség kezelésével. Ezek a katonaorvosok várhatóan a jövő hét végén érkeznek Csehországba, és a cseh orvosokkal együtt a prágai katonai kórházban fognak dolgozni.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Már az egészségügyi rendszereket is veszélyeztetik a kiberbűnözők

Már az egészségügyi rendszereket is veszélyeztetik a kiberbűnözők

A pénzügyi szektor sokkal jobban fel van készülve a különféle kibertámadásokra, mint az egészségügyi szolgáltatók – mondta az InfoRádióban Palicz Tamás egészségügyi kiberbiztonsági szakértő. Arról is beszélt, hogy az utóbbi időben előfordult, hogy bizonyos támadások után teljesen újra kellett szervezni egy-egy kórház vagy egyes estekben egy teljes régió működését.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×