eur:
411.36
usd:
392.46
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Alig van ember a vatikáni Szent Péter téren 2020. március 5-én. A tüdőgyulladást okozó új koronavírus járványának terjedése elleni védekezésképpen március 5-től minden oktatási intézmény működését felfüggesztették és más óvintézkedéseket is bevezettek Olaszországban, ahol a vírus 107 ember halálát okozta.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Alessandro Di Meo

Egyetlen európai ország maradt, amely nem gyászol koronavírusos beteget

A földgolyó jó pár szigetországa nem iratkozott fel a halálozási statisztikákba, de Ázsiában és Afrikában is bőven találni szűz területeket.

Már nagyítóval sem találni a földgolyón olyan országot, ahol ne lenne jelen az új koronavírus, olyan azonban bőven van, ahol még nem szedett halálos áldozatokat a Covid-19.

A több tucat ország között számos szigetállam található, amelyek valószínűleg időben felismerték a veszélyt, illetve szerencsésebbek most amiatt, hogy nincsenek annyira benne a világ vérkeringésében.

A Worldometers adatai szerint hóhér nélkül jár a koronavírus a talán ismertebb szigetországok közül például Feröeren, Madagaszkáron, Francia Polinéziában, Fidzsin, Dominikán, a Seychelles-szigeteken és Pápua-Új-Guineában, de még mindig élve hagyott mindenkit olyan kontinentális országokban is, mint például az ázsiai Vietnám - itt százmillióan élnek egy bő három Magyarországnyi területen -, Mongólia, Laosz, Nepál, Kambodzsa és Bhután, valamint az afrikai Dél-Szudán, Nepál, a Közép-Afrikai Köztársaság, Uganda, Mozambik, Eritrea, Namíbia és Ruanda.

Van továbbá egy független európai ország is, ahol bár megjelent a koronavírus, de nincs halálos áldozata, ez pedig nem más, mint a Róma szívében elhelyezkedő

Vatikán, amelynek a 2017-es népszámláláskori 1000 polgára közül összesen 12-en kapták el a fertőzést.

A pápai állammal kapcsolatban azonban további érdekesség, hogy az ezer főre eső fertőzöttségszámot tekintve igen "előkelő" helyen áll a világranglistán, csak a szintén Olaszország "testében" elhelyezkedő San Marinóban találni sűrűbben koronavírus-fertőzöttet. E két országban van a népesség egy százalékánál több regisztrált koronavírusos, sehol máshol a világon.

Összehasonlításul: Olaszországban és az Egyesült Államokban ezer főre vetítve 4, Spanyolországban 6 koronavírusost találni összesen.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, a távközlési szektor cégei, a feldolgozóipari gyártók (bioetanol, keményítő, napraforgóolaj), valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×