eur:
409.24
usd:
375.37
bux:
74240.87
2024. november 5. kedd Imre
A hadsereg által kiosztott élelmiszercsomagokat viszik haza a Massachusetts állambeli Chelsea rászoruló lakói 2020. április 20-án, miután a koronavírus-járvány miatt bezártak az üzletek, és sokan elveszítették a munkájukat.
Nyitókép: A hadsereg által kiosztott élelmiszercsomagokat viszik haza a Massachusetts állambeli Chelsea rászoruló lakói 2020. április 20-án, miután a koronavírus-járvány miatt bezártak az üzletek, és sokan elveszítették a munkájukat. (MTI/EPA/C. J. Gunther)

Donald Trump leállítja a bevándorlást

Az új típusú koronavírus okozta járvány miatt átmenetileg felfüggeszti a bevándorlást Donald Trump amerikai elnök, aki hétfőre virradóra a Twitteren közölte ezt.

A koronavírusra utalva az amerikai elnök úgy fogalmazott: "a Láthatatlan Ellenség támadására tekintettel, megvédendő munkahelyeinket és nagyszerű amerikai állampolgárainkat, elnöki rendeletet fogok aláírni az Egyesült Államokba irányuló bevándorlás átmeneti felfüggesztéséről".

A mikroblog-bejegyzésben Trump nem jelölte meg az elnöki rendelet kiadásának időpontját, sem azt, hogy az intézkedés meddig tart és hogyan érinti majd a zöld kártyával már rendelkezőket.

A Fehér Ház elhárította a választ az amerikai újságírók ezzel kapcsolatos kérdéseire.

Az első kommentárok megjegyezték, hogy Donald Trump azt követően tette közzé álláspontját, hogy a Fehér Házban tartott sajtókonferencián a többi között az egyes tagállamok gazdasági életének újraindításáról szólt, Todd Semonite altábornagy, az amerikai hadsereg főmérnöke pedig az Egyesült Államok déli határain épülő falról adott tájékoztatást.

Az amerikai kormányzat a járvány miatt már felfüggesztette a beutazásokat Kínából, Iránból, a schengeni övezetből, az Egyesült Királyságból és Írországból.

Koronavírus-helyzet az Egyesült Államokban

A Worldometers adatai szerint hétfőn 792.759 fertőzöttet tartottak nyilván az USA-ban, az elhunytak száma 42.514 volt. A tagállami nyilvántartások szerint:

New York-ban 252.094 fertőzött van, és 18.929-en hunytak el.

New Jersey-ben 88.806 fertőzött van és 4377-en hunytak el.

Massachusetts államban 39.643 fertőzött van és 1809-en hunytak el.

Továbbra is be kell tartani a társadalmi elkülönülés szabályait – jelentette ki az amerikai elnök a Fehér Házban, a koronavírus-járvánnyal foglalkozó kormányzati munkacsoport szokásos napi sajtókonferenciáján.

Montanában még a héten pénteken, Ohióban, Idahóban és Észak-Dakotában pedig május elsején újraindulnak a nem alapvető fontosságú üzleti tevékenységek is. Vermontban szintén május elsején nyitnak újra az üzletek, bár sok korlátozás változatlanul érvényben marad.

Donald Trump arról beszélt, hogy New York államban sikeresen küzdenek a járvány ellen. Bírált ugyanakkor néhány kormányzót a vírustesztelés helyzete miatt. Kiemelte J.B. Pritzkert, Illinois demokrata párti kormányzóját és Larry Hogant, Maryland republikánus kormányzóját. "Nem hiszem, hogy szüksége lett volna arra, hogy (Hogan) Dél-Koreától vásároljon 500 ezer tesztkészletet, elég lett volna, ha telefonál Mike Pence-nek, és így egy csomó pénzt is megtakaríthatott volna" - fogalmazott.

A konferencián jelen lévő Mike Pence alelnök közölte: van elégséges számú vírusteszt valamennyi tagállam számára.

Donald Trump hangsúlyozta, hogy a "tétlenkedő" demokraták szerinte veszélyes politikai játékot űznek, amikor azt hangoztatják, hogy nincs elégséges vírusteszt. "Eleinte azt mondták, lélegeztetőgép, lélegeztetőgép, lélegeztetőgép. Most pedig azt ismételgetik, hogy tesztelni, tesztelni, tesztelni" - fogalmazott.

A kormányzati munkacsoport szokásos sajtókonferenciáján először volt jelen Todd Semonite altábornagy, az amerikai hadsereg főmérnöke, aki tájékoztatást adott az Egyesült Államok déli határain épülő falról. Semonite elmondta, hogy az építkezés jól halad, eddig több mint 2600 kilométernyi fal épült meg. Az altábornagy elmondta azt is, hogy a hadsereg tábori kórházakat is épít a befogadó központoknál, ahol az illegális migránsok tartózkodnak.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

A Republikon Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a Fidesz-KDNP 37, míg a Tisza Párt 36 százalékon áll a biztos pártválasztók között. A mostani felmérés alapján még a Mi Hazánk és a DK jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat. A Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádióban elmondta: ha Orbán Viktor–Magyar Péter kérdéssé szűkül le a választás bő másfél év múlva, a többi párt nagyon nehéz helyzetbe kerülhet.

Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Az amerikai elnökválasztás végeredménye már az e heti budapesti EU-csúcson is éreztetheti a hatását, és meghatározza a magyar soros elnökség sikerét is – hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Böcskei Balázs politológus, az Idea Intézet stratégiai igazgatója és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója volt a vendége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×