Infostart.hu
eur:
363.5
usd:
315.22
bux:
150318.58
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly

Oroszországban letartóztattak egy sámánt, aki ki akarta űzni Putyint a Kremlből

Az orosz rendőrség letartóztatott csütörtökön egy szibériai sámánt, aki az idén gyalogszerrel útnak indult jakutföldi otthonából Moszkva felé, abban a reményben, hogy vándorlásával - mint állította - képes lesz "kiűzni" Vlagyimir Putyin orosz elnököt a Kremlből.

Alekszandr Gabisev márciusban kelt útra, fogadkozva: több mint 8000 kilométert tesz meg gyalog az orosz fővárosig, hogy elűzze Putyint, akit "démonnak" nevezett.

A burjátföldi rendőrség azonban csütörtökön közölte, hogy letartóztatott egy embert a szibériai autópálya mentén egy még Jakutföldön elkövetett, meg nem nevezett bűncselekménnyel kapcsolatban, a vádlottat pedig oda visszaszállítják.

Az Interfax orosz hírügynökség jelentése szerint a rendőrség Gabisevként azonosította a letartóztatott személyt.

Az Amnesty International (AI) nemzetközi jogvédő szervezet elítélte az esetet.

"A sámán tettei különcnek tűnhetnek, de az orosz hatóságok reagálása groteszk"

- fogalmazott közleményében Natalja Zvjagina, az orosz AI igazgatója. "Alekszandr Gabisev számára biztosítani kellene azt a jogot, hogy szabadon kifejezhesse politikai nézeteit és gyakorolhassa vallását, mint bárki más - tette hozzá.

Gabisev, aki korábban azt jósolta, hogy 2021 nyarára éri el Moszkvát, közel 3000 kilométert tett meg gyalog csütörtökig.

A sámánizmust Oroszország számos részén gyakorolják. E meggyőződés szerint lehetséges kommunikálni a szellemvilággal, és felhasználni az onnan származó energiát.

Gabisev letartóztatásával kapcsolatban a Kreml úgy fogalmazott: nem tudnak minden bűnügyet nyomon követni Oroszországban.

Címlapról ajánljuk
Aszódi Attila: tartós megoldás lehet Paksnál az épített fenékküszöb

Aszódi Attila: tartós megoldás lehet Paksnál az épített fenékküszöb

Az atomenergetikai szakértő, egyetemi tanár, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja az InfoRádióban csütörtök reggel azt is egyértelművé tette, Paks 2-nél már nyilván nem lesz ez elég. Rögzítette: lehet, hogy most akár 15-20 milliárd forinttal is magasabb az ország villanyszámlája a szükséges import miatt, de a későbbi problémák elkerüléséhez ezt most fel kell áldozni.

Románia megkezdte az atomerőműve teljes leállítását

Megkezdődött a cernavodai atomerőmű kettes blokkjának ellenőrzött leállítása csütörtökön a Duna vízszintjének folyamatos és jelentős csökkenése miatt - közölte az üzemeltető Nucleareletrica román állami vállalat.
inforadio
ARÉNA
2026.08.13. csütörtök, 18:00
Sinkó Eszter
egészségügyi közgazdász
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×