Infostart.hu
eur:
353.87
usd:
303.44
bux:
134616.81
2026. május 30. szombat Janka, Zsanett
A Clark Ádám úszódaru a Kopaszi gátnál a hidak és hídépítők napján Budapesten 2016. május 21-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Kiderült, mikor gyorsítják a Duna apadását

A Szlovák Vízgazdálkodási Vállalat (SVP) szombaton hajnali 1 és 5 óra között csökkenti a Duna vízhozamát a bősi vízerőműnél.

A magyar Országos Vízügyi Főigazgatóság csütörtökön kérte a vízhozam részleges visszafogását, annak érdekében, hogy az alacsonyabb vízállásnak köszönhetően ki tudják emelni az elsüllyedt városnéző turistahajót Budapesten - közölte Marián Bocák, az SVP szóvivője az Új Szó cikke szerint.

„A vízhozam csökkentése után körülbelül 12 órával remélhetőleg kellő mértékben lecsökken a Duna vízszintje Budapesten, és az úszódaru kiemelheti az elsüllyedt sétahajót” - tette hozzá.

Másodpercenként ezer köbméter vizet tartanak majd vissza Szlovákiában.

Sólymos László (Híd) környezetvédelmi miniszter is segítséget ajánlott a kiemeléshez, Szlovákia a Slavín úszódarut küldheti Budapestre.

A múlt szerdai hajóbaleset összes cikkét ITT találják.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×