Infostart.hu
eur:
354.01
usd:
309.59
bux:
142663.75
2026. július 7. kedd Apollónia
Súlyos buszbaleset a határ mellett, kórházban a magyar sofőr

Súlyos buszbaleset a határ mellett, kórházban a magyar sofőr

Daruskocsi elé hajtott egy emeletes menetrend szerinti busz Ausztriában a magyar határhoz közeli Nagyszentmihálynál. A balesetben a busz 32 utasa közül 17-en sérültek meg, köztük iskolába tartó diákok, hárman súlyosan.

Reggel hét óra körül a stop tábla ellenére hajtott a főútra az emeletes busszal az osztrák buszvezető, és a daru magyar, pecöli sofőrje hiába fékezett, a daru súlyosan megrongálta a busz felső szintjét. Hat ember a roncsban ragadt, őket a tűzoltóknak kellett kimenekíteni a buszból.

Nagyjából 10-15 iskolás is ült a buszon, éppen iskolába tartottak. A baleset után azonnal riasztották a mentőket, 32 orvos és 5 mentős érkezett a helyszínre. A sérülteket az oberwarti kórházba szállították. 

A Nyugat.hu információi szerint a magyar sofőr sokkos állapotban került kórházba, de nem sérült meg a balesetben.

A buszvezető nem nyilatkozott, a rendőrség viszont kizárta az ittasság gyanúját. Az utasok arról beszélnek, hogy a buszsofőr balra, Oberwart felé akart fordulni, de nem vette észre a darut, ezért ütközhettek. Meg nem erősített információk szerint a buszsofőr elnézett ugyan balra, amerről a daru érkezett, de a jármű sárga villogójára azt hitte, hogy az irányjelző, és az Állj, elsőbbségadás kötelező tábla ellenére megállás nélkül hajtott rá a 63-as főútra.

Az autóbusz Güssingből Bécsbe tartott, többségében iskolás diákokat szállított. 

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

Címlapról ajánljuk

Tálas Péter az ankarai NATO-csúcsról: jó alkalom arra, hogy Európa lassítsa az amerikai törekvéseket

A jövőben megfelelő mennyiségű és minőségű eszköz, fegyver hiányában jelentős akadályokba fog ütközni Európa, így az Egyesült Államok elfordulása komoly problémát okozhat, ezért a csúcstalálkozón az lehet az egyik fő cél, hogy az euórpaiak „megpróbálják lelassítani az USA kivonulását, valamint azt a szövetségi eszközcsökkentést, amit Washington elhatározott” – mondta az InfoRádióban a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport biztonságpolitikai elemzője. Arról is beszélt, milyen más témák merülhetnek még fel a kétnapos csúcson.
Sose mért ilyen mélyen csapást Oroszországra Kijev, egy ponton dőlhet el a konfliktus – Háborús híreink kedden

Sose mért ilyen mélyen csapást Oroszországra Kijev, egy ponton dőlhet el a konfliktus – Háborús híreink kedden

A felvételek tanúsága szerint Ukrajna hatalmas távolságban csapott le, ráadásul egy olyan üzemre, ami az országon belül a legnagyobbnak számít a maga kategóriájában. Az omszki kőolaj-finomító évente mintegy 22 millió tonna nyersanyag feldolgozására képes – közölte az RBK. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint az Oroszország elleni háború döntő szakasza a szárazföldről és a tengerről a légtérbe tevődött át, és a levegőben zajló küzdelem fogja eldönteni a konfliktus kimenetelét. A Financial Times gazdasági napilapnak adott interjújában – amelyre néhány órával egy Kijev elleni súlyos orosz légicsapás után került sor – az államfő kifejtette, hogy országa már megakadályozta Oroszország szárazföldi győzelmét, és az orosz flottát is kiszorította a Fekete-tenger nyugati medencéjének nagy részéről. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×