Infostart.hu
eur:
379.42
usd:
319.73
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

Heves viharok csaptak le Bajorországra

Heves viharok csaptak le Bajorországra, a hatóságok keddi összesítése szerint egy ember meghalt és ketten megsérültek.

Bajorország keleti és déli térségét még hétfő este érte el egy hidegfront szélviharokkal és heves esőzéssel. A szél számos településen kicsavart fákat, a hirtelen lehullott nagy mennyiségű csapadék pedig utcákat és pincéket árasztott el. Regensburgban villámcsapás miatt több helyen kisebb tűz is keletkezett, a Tegernsee nevű településnél pedig két-három centiméter átmérőjű szemekből álló jégeső okozott károkat.

A München közelében fekvő Rattenkirchenben meghalt egy 60 éves asszony, aki megpróbált átkelni egy elárasztott úton, megcsúszott és az út szélén húzódó árokba esett, ahol a víz magával ragadta és élettársa szeme láttára átpréselte egy 60 centiméter átmérőjű csatornavezetéken - jelentette a Bayerischer Rundfunk (BR) tartományi közszolgálati médiatársaság.

Az ítéletidő egyelőre kevesebb áldozatot szedett és kisebb károkat okozott, mint május végén, június elején, amikor a villámárvizeket okozó esőzésekben legkevesebb heten meghaltak, de a német országos meteorológiai szolgálat (DWD) előrejelzése szerint csütörtökig maradhat a viharos időjárás és akár 200 liternél is több csapadék hullhat négyzetméterenként, így ismét árvízveszély fenyegeti a térséget.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×