Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Kettős robbantást követtek el Damaszkusz síita negyedében, rengeteg halott

Legalább harminc ember meghalt és negyvenen megsebesültek egy kettős robbantásos merényletben a szíriai főváros, Damaszkusz főként síiták lakta külvárosi negyedében - közölte a szíriai belügyminisztérium vasárnap.

A szíriai állami média szerint Damaszkusz déli Szajjida Zainab külvárosi negyedében egy síita szenthelynél, Mohamed próféta unokájának mauzóleumánál egy öngyilkos merénylő gépkocsiba rejtett pokolgépet aktivált. A második robbantás körülményei egyelőre nem ismertek.

A mauzóleum fontos zarándokhely a síiták számára, ugyanakkor a szélsőséges szunniták elutasítják az ilyen jellegű emlékhelyeket. Az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet és más iszlamista csoportok ahol tudják, rombolják az ideológiájukkal ellenkező műemlékeket.

A Szajjida Zainabban lévő szenthelynél az utóbbi években többször is követtek már el robbantásos merényleteket.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Kaposváron: nagy nemzeti összefogásra lesz szükség, hogy Magyaroszágot kívül tartsuk a háborún

Orbán Viktor Kaposváron: nagy nemzeti összefogásra lesz szükség, hogy Magyaroszágot kívül tartsuk a háborún

Kaposváron tartottak újabb háborúellenes gyűlést, Orbán Viktor miniszterelnök és Lázár János építési és közlekedési miniszter volt a két főszereplő. Mindenki szorozza meg a gázszámláját hárommal, ez lenne, ha nem lenne rezsicsökkentés – mondta Orbán Viktor, aki szerint „ha Magyarországra egy brüsszelita kormány jön, akkor a gyerekeinket egyszer csak el fogják vinni a háborúba, és ott fognak állni fegyverben Ukrajnában.”
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×