Infostart.hu
eur:
388.63
usd:
329.91
bux:
111046.97
2025. december 24. szerda Ádám, Éva

Kim Dzsong Un kivégeztette országa miniszterelnök-helyettesét

Észak-Korea diktátora kivégeztette országa miniszterelnök-helyettesét, mert az jelét merészelte mutatni, hogy elégedetlen Kim Dzsong Un politikájával - adta hírül szerdán a Yonhap dél-koreai hírügynökség értesülési forrásának megnevezése nélkül.

A 63 éves politikus, Csö Jon Gon golyó általi halált halt: kivégzőosztag lőtte agyon. Hogy mikor, arról mindössze annyit tudott közölni a Yonhap, hogy az idén.

A hírügynökség ugyanakkor arról is beszámolt, hogy Csö májusban kifogásolta Kim erdőgazdálkodási politikáját. Ebből következőn három hónapja még élt.

A Yonhap mindazonáltal megjegyezte, hogy Csö már nyolc hónapja nem szerepelt nyilvánosan.

A Reuters brit hírügynökség Csö sorsáról tudakozódni próbált a dél-koreai hírszerzésnél, ám az nem volt hajlandó bármit is felfedni.

Csőt egyébként tavaly nevezték ki miniszterelnök-helyettesnek. Korábban a két Korea közti ügyek - Észak és Dél kapcsolatainak - kezelése volt a feladata.

Címlapról ajánljuk
Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

„A szeretet szót kell kicsit pontosítani, mert ténylegesen ilyenkor mindenki próbálja kifejezni a másik felé a szeretetét, ez benne van. De ez az Isten szeretetének az ünnepe, hogy ő szeret minket, mert megtestesült és eljött ez a mag. Hogy ebből adódóan mi is megpróbálunk egy hasonló gesztussal jelen lenni a másik életében, az a következmény” – mondta Blanckenstein Miklós az InfoRádió Aréna című műsorában, arra a kérdésre, hogy a karácsony egy katolikus pap szempontjából is a szeretet ünnepe-e.

Az űrből fognak ellenőrizni – ismertette az új, 20 pontos béketervet Volodimir Zelenszkij

Az ukrán elnök első alkalommal vázolta fel Ukrajna és az Egyesült Államok között megvitatott 20 pontos béketerv-javaslat főbb pontjait, amelyek szerinte alapul szolgálhatnak az Oroszországgal háború lezárását célzó jövőbeli megállapodásokhoz. A magyarokat is érintő vállalás is szerepel a tervezetben.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×