Infostart.hu
eur:
386.1
usd:
331.99
bux:
121703.83
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Renzi szerint igen súlyos következményei lesznek az orosz behatolásnak Ukrajnába

Az Európai Unió soros elnökségét adó Olaszország kormányfője figyelmeztette Vlagyimir Putyin orosz államfőt, hogy "igen súlyos következményei lesznek" annak, hogy orosz katonák hatoltak be Ukrajna területére.

Matteo Renzi csütörtökön felhívta Vlagyimir Putyint, és közölte vele, hogy orosz reguláris csapatok és nehéz fegyverzet behatolása Ukrajnába "tűrhetetlen, és a következményei igen súlyosak lesznek". Renzi az unió soros elnökségének képviseletében "mély aggodalmát" fejezte ki a legújabb fejlemények miatt, és arra kérte a Kremlt, hogy "mielőbb térjen vissza a tárgyalásokhoz" - közölte az olasz kormány.

Renzi a napokban Petro Porosenko ukrán elnökkel is beszélt a válságról, az olasz külügyminiszter pedig biztosította ukrán kollégáját, hogy a kelet-ukrajnai helyzet lesz a megbeszélések fő témája az uniós külügyminiszterek pénteki, milánói nem hivatalos találkozóján.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×