Infostart.hu
eur:
363.12
usd:
314.68
bux:
148124.71
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina

Ferenc pápa szót emelt a könnyű drogok legalizálása ellen

Mindenféle kábítószer-használat, így a könnyű drogok legalizálása ellen is állást foglalt pénteken a katolikus egyházfő.

"Ebben a kérdésben nem léteznek kompromisszumok" - szögezte le Ferenc pápa egy római nemzetközi kongresszuson, amelynek témája a kábítószer elleni küzdelem volt.

Az egyházfő szerint a drogfüggőség betegség, amelyet nem lehet helyettesítő gyógyszerekkel kezelni, mert az valójában egyet jelent a probléma előtti meghajlással.

"Mondjatok nemet a drogokra és igent az életre! Így hangzik az üzenet" - hangsúlyozta hallgatóságának Ferenc pápa. Mint mondta, az élet igenlése nem valami elvont dolog, az azt jelenti, hogy a művelődéssel, a sporttal, a munkával és a szeretettel kell foglalkozni.

"Gondoljunk azokra a fiatalokra, akik nem dolgoznak és nem tanulnak. Számukra nincs kilátás és nincs remény, így a kábítószer könnyű prédájává válnak. Ha ezeknek a fiataloknak olyan alternatívákat kínálunk, mint a munka, az iskola vagy a sport, akkor nem marad hely a kábítószereknek" - fogalmazott az egyházfő.

Kiemelte: a könnyű drogok, köztük a marihuána fogyasztásának törvényessé tétele nem megengedhető, hiszen az nem járul hozzá a kívánt sikerek eléréséhez a kábítószer elleni küzdelemben.

Címlapról ajánljuk
Szombaton dől el, ki lesz a következő köztársasági elnök

Szombaton dől el, ki lesz a következő köztársasági elnök

Szombaton szavaz a Tisza parlamenti képviselőcsoportja arról, hogy kit jelöl köztársasági elnöknek – mondta Bujdosó Andrea frakcióvezető. Úgy fogalmazott: a jelölt, jelöltek kiválasztása még folyamatban van, de a céljuk az, hogy a frakcióülésen több ember közül válasszanak.

Cser-Palkovics András a fehérvári tarlótűzről: bármikor keletkezhet hasonló, kezdeni kell valamit a zártkerti ingatlanokkal

Több mint hat órán át küzdöttek a tűzoltók, mire megfékezték a székesfehérvári tarlótüzet, ami a lakott területet is elérte. Cser-Palkovics András polgármester az InfoRádióban arról beszélt, hogy keletkezett anyagi kár, bár még nem tudni, mekkora.
inforadio
ARÉNA
2026.08.06. csütörtök, 18:00
Aszódi Attila
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×