Infostart.hu
eur:
385.43
usd:
329.21
bux:
120376.71
2026. január 21. szerda Ágnes

Az IOR vatikáni bank ilyet még sohasem tett

Történetében először online is közzéteszi pénzügyi mérlegét az IOR, a Vatikán bankja - jelentette be szerdán Ernst von Freyberg, a bank elnöke az IOR honlapjának bemutatásakor.

Von Freyberg a Vatikáni Rádióban jelentette be a www.ior.va honlap elindítását.

A már működő honlapon egyelőre a vatikáni bank története, szabályzata, szerkezete hozzáférhető, az intézetet vezető bankárok önéletrajzával, de hamarosan közlik az IOR idei mérlegét is az egyre nagyobb átláthatóság jegyében - hangoztatta von Freyberg, a vatikáni bank idén februárban kinevezett elnöke.

A honlapon azonban már 2012-es adatok is szerepelnek: ezek szerint az 1942-ben alapított pénzintézetnek tavaly 18 900 számlatulajdonosa volt, közöttük több mint ötezer egyházi intézmény és a Vatikán ötezer alkalmazottja. Az IOR nettó profitja 86,6 millió euró volt.

Az ior.va részletesen kitér arra is, hogy a Vatikán 2009-től milyen lépéseket tett az európai és nemzetközi pénzügyi előírások tiszteletben tartása érdekében. A honlap kiemeli, hogy idén májustól az IOR független cégre bízta annak ellenőrzését, hogy megfelel-e a pénzmosás és terrorizmus finanszírozása elleni küzdelem előírásainak.

Ferenc pápa hétfőn a riói világtalálkozóról Rómába tartó repülőúton úgy nyilatkozott a sajtónak, hogy még nem döntött az IOR átalakításáról, megvárja a bank működésének felülvizsgálatára júniusban kinevezett 5 fős bizottság véleményét. A Vatikán hétfőn jelentette be azt is, hogy július 26-án megállapodást írt alá Olaszországgal a pénzmosás elleni közös küzdelemről.

Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte, hogy a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány meg fogja vizsgálni, hogy miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája például azzal, hogy átlépték a kedvezményes fogyasztási határt.

Katonai támadásra készítik fel Grönland lakosságát

Grönland miniszterelnöke szerint a sziget lakosságának és hatóságainak fel kell készülnie egy katonai jellegű válsághelyzetre is, miután Donald Trump területszerzési fenyegetései miatt az invázió kockázata megnőtt. Dánia és NATO lépései, valamint az amerikai vámfenyegetések tovább élezik a geopolitikai feszültséget az egyre nagyobb stratégiai jelentőségű sarkvidéki térségben.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×