Infostart.hu
eur:
387.13
usd:
328.72
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás

Jóváhagyták a Patriot-rakéták törökországi telepítését

A NATO-tagállamok külügyminiszterei jóváhagyták kedden Brüsszelben, hogy a szövetség Patriot légvédelmi rakétaütegeket telepítsen Törökország szíriai határvidékére.

A szövetség ezzel akarja megakadályozni, hogy Bassár el-Aszad szíriai elnök rezsimje esetleg török területeket támadjon.

A külügyminiszterek döntése értelmében a Patriot-ütegeket és kiszolgáló személyzetüket Németországnak, Hollandiának és az Egyesült Államoknak néhány héten belül Törökországba kell küldenie. A rakéták számáról és telepítésük helyszínéről egyelőre nem született döntés.

NATO-diplomaták közlése szerint nyilatkozatukban a külügyminiszterek hangsúlyozták, hogy a rakéták kizárólag a szövetségi partner Törökország védelmét szolgálhatják. Nem vethetőek be például egy Szíria feletti repüléstilalmi övezet ellenőrzésére.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében - erről az amerikai elnök beszélt, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel tárgyalt Floridában.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×