Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 26. vasárnap Anikó, Anna

Irán leállította az olajszállítást francia és brit cégeknek

Irán leállította a nyersolaj eladását francia és brit cégeknek - közölte a teheráni olajügyi minisztérium holnapja. Elemzők szerint a lépés válasz az Európai Unió év eleji döntésére, amely szerint a közösség júliustól megszünteti az iráni olaj importját.

Teherán eddig teljes olajexportjának mintegy ötödét Európának értékesítette, az Európai Unió napi mintegy 700 ezer hordó iráni kőolajat vásárolt a tavalyi harmadik negyedévben.

Az Európai Bizottság a múlt héten azt közölte, hogy ha Irán leállítja az olajexportot, az unió akkor is 120 napra elegendő tartalékokkal rendelkezik.

Címlapról ajánljuk
Nyaralási teljesítménykényszer: robogás a kiégés felé

Nyaralási teljesítménykényszer: robogás a kiégés felé

Új trend kezd kialakulni a Z-generáció, de az idősebbek nyaralási szokásaiban is – mondta el az InfoRádióban Bereczki Enikő generációkutató. A szakember szerint sokan ma már az új készségek tanulását részesítik előnyben a nyári vakáció során, nem pedig a csendes pihenést, ennek azonban lehetnek negatív következményei.

Íme, Orbán Viktor legfontosabb tusnádfürdői üzenetei a Fidesz jövőjéről – összefoglaló

A Fidesz elnöke a Tusványoson ismertette, milyen utat lát pártja előtt ahhoz, hogy ismét sikeres, kormányra jutó erő lehessen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×