Infostart.hu
eur:
385.3
usd:
328.91
bux:
122194.02
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Az al-Kaida újabb videón buzdított a szent háborúra

Újabb videofelvételen buzdított az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat "a cionisták és a keresztesek" elleni szent háborúra - jelentette pénteken az iszlamista üzeneteket figyelő SITE amerikai portál.

A felszólítás ezúttal a nyugati országokban élő iszlamistáknak szólt, akik "ellenséges területen" tartózkodnak, s ez különösen kedvező lehet harcuk számára. Ezért akár döntő szerepet is játszhatnak a Nyugat elleni küzdelemben - szögezte le az amerikai Adam Gadahn, a szervezet szóvivője.

A kétrészes, összesen 1 óra 40 perces felvétel Oszama bin Laden al-Kaida vezér halála után készült, és megszólalt rajta Ajmán az-Zavahiri, a szervezet egyik vezére is.

Az Egyesült Államokban élő muzulmánoknak könnyű lőfegyverhez jutniuk, anélkül, hogy személyazonosságukat igazolniuk kellene - magyarázta Gadahn, aki javasolta, hogy befolyásos cionista és keresztes közéleti személyiségek, médiaszereplők, kormányzati tisztviselők és üzletemberek kerüljenek a célkeresztbe.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Technikailag csődbe ment egy ország – a hadsereg direkt tartja vissza a pénzt

Technikailag csődbe ment egy ország – a hadsereg direkt tartja vissza a pénzt

Technikailag már csődbe ment az ország, és két egymást erősítő válságtényező rajzolódik ki a nemrég még sztárolt Egyiptomban: miközben az állam nem tudta időben teljesíteni Nemzetközi Valutaalap (IMF) felé való törlesztési kötelezettségeit és a devizatartalékok apadnak, a hadsereg – a pénzügyi rendszer egyik legnagyobb, de átláthatatlan szereplője – megtagadta, hogy titkos dollártartalékaival besegítsen. A kiszivárgott banki és kormányzati információk alapján egy burkolt katonai puccs zajlik éppen le az országban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×