Infostart.hu
eur:
357.82
usd:
312.98
bux:
141743.24
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

Államhatalomra törnek a drogkartellek?

A mexikói drogkartellek sok esetben túlléptek azon, hogy a kábítószer-csempészetből pénzt szerezzenek, már az államhatalom helyébe próbálnak lépni az ország egyes részein - állítja a mexikói elnök.

Felipe Calderón a bűnüldözésről Mexikóvárosban rendezett értekezleten elmondta: az alvilági bandák "adót" szednek az általuk uralt városokban, pénzt zsarolnak ki törvényes és törvénytelen vállalkozásokból egyaránt.

Ezzel a tevékenységgel pedig szembeszállnak a kormánnyal, sőt megpróbálnak annak helyébe lépni. A fegyverek erejével megkísérelnek egyeduralomra törni, sőt saját törvényeiket érvényesíteni -fűzte hozzá.

Calderón megjegyezte: egyesek megpróbálják meggyőzni arról, hogy ne foglalkozzon a drogkartellekkel, mivel már több mint 28 ezer ember halt meg országában kábítószerrel kapcsolatos erőszakos cselekményekben azóta, hogy 2006-os hivatalba lépése után offenzívát indított a drogcsempészek ellen. A mexikói elnök a tétlenséget azonban elfogadhatatlan alternatívának tartja.

Címlapról ajánljuk
Öt pernye a Tisztítótűzből – Fideszes érintettségű ügyekben is feljelentéseket tett a kormány

Öt pernye a Tisztítótűzből – Fideszes érintettségű ügyekben is feljelentéseket tett a kormány

A csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón Magyar Éva és Köböl Anita öt olyan ügyről beszélt részletesen, amelyek egyenként több tízmilliárd forintot érintenek, és amelyek feljelentésig vezettek a kormány részéről. Van olyan is, amelyben azonos programokra különböző jogcímen ment is kiment nagy összegű támogatás, de a sajtófigyelés is igen tempósan drágult az évek során. Részletek.

Egy nap alatt 10 százalékos olajár-emelkedés, Oroszország is korlátoz – kezdődik minden elölről?

Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletág vezetője az InfoRádióban rögzítette: Irán egyetlen stratégiai fegyvere a „Hormuzi-szoros-kártya”, Donald Trump nyilatkozatait pedig ma már sokszor csak mosolyogva rovátkázzák. Oroszország mindeközben exportkorlátozást jelentett be; nem éppen olyan idők jönnek, amely szerint elkerülhető lenne egy újabb inflációs sokk a világban.
Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Donald Trump amerikai elnök az ankarai NATO-csúcson bejelentette: teljesíti Volodimir Zelenszkij ukrán államfő kérését, és az Egyesült Államok átadja Ukrajnának az MIM-104 Patriot légvédelmi rendszerekhez használt PAC-3-as elfogórakéták lincencét. Kijev így otthon gyárthat majd olyan elfogórakétákat, amelyek képesek lelőni az oroszok modernebb cirkáló- és ballisztikus rakétáit. Az olajfinomítókat érő sorozatos ukrán támadások miatt üzemanyaghiánnyal küszködő Oroszország közben teljes tilalmat vezetett be a dízel exportjára, ezzel párhuzamosan pedig elkezdi az üzemanyag behozatalát - jelentette be Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×