Infostart.hu
eur:
355.68
usd:
311.73
bux:
140164.42
2026. július 2. csütörtök Ottó

Kim Dzsong Il három éven belül meghal?

Orvosi információkra alapozva egy magas rangú amerikai diplomata azt állítja, Kim Dzsong Il 2013-ban már nem fog élni.

Kurt Campbell, az amerikai külügyminisztérium kelet-ázsiai ügyekben illetékes államtitkár-helyettese egy zárt ajtók mögötti találkozón kifejtette, hogy szerinte a 68 éves észak-koreai vezető még 2013 előtt meghal - tudósított a Chosun Ilbo dél-koreai napilap.

Az amerikai diplomata állítólag orvosi információkra hivatkozva állította ezt. A magas rangú politikus jóslata nem előzmény nélküli, hiszen januárban egy dél-koreai állami kutatóintézet riportjában szerepelt, hogy Kim valószínűleg 2012 után már nem fog élni.

Észak-Korea vezetője meg nem erősített hírek szerint 2008-ban agyvérzést kapott, azóta csak nagyon ritkán jelenik meg a nyilvánosság előtt. Egészségügyi gondjait jól jelzi, hogy feltűnően lesoványodott. Tavaly egy dél-koreai tévécsatorna hírszerzői forrásokra hivatkozva arról tudósított, hogy Kim Dzsong Il-nek hasnyálmirigyrákja van.

Szakértők szerint Kim hirtelen halála instabilitáshoz és hatalmi harcokhoz vezethet az atomhatalomnak számító Észak-Koreában, ezért sem véletlen, hogy a vezető utódjául állítólag már kijelölte legfiatalabb fiát, a Svájcban tanult Kim Dzsong Unt. Olyan keveset lehet tudni a húszas éveiben járó fiatalról, hogy amerikai illetékesek a svájci iskola tanáraitól próbáltak róla információt gyűjteni.

Címlapról ajánljuk
Jól jött az enyhülés, de megtépázták az országot a szerdai viharok

Jól jött az enyhülés, de megtépázták az országot a szerdai viharok

Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az InfoRádióban elmondta: több mint 520 helyen volt szükség a tűzoltók beavatkozására országszerte a viharkárok miatt, főként kidőlt fák, leszakadt ágak, villámárvizek és elöntött pincék miatt. A szóvivő arra vonatkozóan is adott pár tanácsot, hogyan vészelhető át az ítéletidő, ha éppen házon kívül ér utol minket.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×