Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
328.85
bux:
121042.51
2026. január 21. szerda Ágnes

Határőrök buszán szökött be az illegális bevándorló

Stílusos megoldást választott egy ismeretlen nemzetiségű illegális bevándorló: brit határőrök autóbuszán elrejtőzve érkezett Angliába.

A The Sunday Times című vezető vasárnapi brit lap beszámolója szerint a férfi a franciaországi Calais városában, a két országot összekötő tengeralatti vasútvonal alagútjának terminálján kapaszkodott fel a parkoló busz aljára, az üzemanyagtartály és az alváz közötti keskeny résben meghúzva magát. Így tette meg a hozzávetőleg 50 kilométeres utat - a calais-i brit útlevél-ellenőrző poszt személyzetével, amely épp hazatért. Amikor a jármű megérkezett az angliai Folkestone-ba, a mindenre elszánt potyautas kimászott rejtekhelyéről, és - bár a buszvezető megpróbálta elkapni - egyszerűen elszaladt.

Nagy-Britannia nem tagja a belső határellenőrzés nélküli schengeni térségnek, és a vonattal vagy hajóval átkelni szándékozó utasok szűrését már a kontinensen megkezdik a telepített brit bevándorlási hivatalnokok. A brit kormány az illegális bevándorlás elősegítését is szigorúan bünteti: a kamionsofőröket például mérlegelés nélkül kétezer font (több mint 600 ezer forint) bírsággal sújtják minden olyan potyautasért, akit járművük rakterében találnak az átkelés után.

Az illegális bevándorlás évek óta folyamatos botránytéma a brit belpolitikában, tekintettel a Nagy-Britanniában engedély nélkül tartózkodó, óvatos becslések szerint is több mint 600 ezer külföldire.

A sajtó előszeretettel veti magát a The Sunday Times által ismertetetthez hasonló, kirívó esetekre. Néhány éve például hetekig kimeríthetetlen témát szolgáltatott a lapoknak, amikor kiderült, hogy a belügyminisztérium bevándorlási ügyosztályának egyik magas rangú vezető alkalmazottja is illegális bevándorló volt, a minisztériummal szerződésben álló takarítócég pedig éveken keresztül nigériai illegális bevándorlókkal porszívóztatta a tárca bevándorlási hivatalának helyiségeit.

Címlapról ajánljuk
Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalását várja a piac

Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalását várja a piac

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma beszédet tart a Davosi Világgazdasági Fórumon, amelyet a befektetők kiemelten fognak figyelni az grönlandi helyzet miatt. Az ismét fellobbanó geopolitikai és kereskedelmi feszültségek hatására kockázatkerülőbbé vált a piac, az ázsiai tőzsdék többnyire lekövették a tegnapi amerikai esést, Európában folytatódik az esés, bár az elmúlt napokhoz képest ma már mérsékeltebbek a mínuszok. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×