Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Portugália is befogad guantánamói foglyokat

Portugália 2-3 guantánamói fogoly befogadására hajlandó - közölte az ország külügyminisztere. Luis Amado hozzátette: már vizsgálják, hogy milyen státuszt kaphatnak majd a befogadottak. Spanyolország 4, Magyraország 1-2 fogoly elhelyezéséről tárgyal az amerikai különmegbízottal.

Az Egyesült Államok és az Európai Unió között hétfőn született megállapodás a guantánamói foglyok befogadásának elveiről. Barack Obama amerikai elnök korábban kilátásba helyezte, hogy ez év végéig felszámolják a Kuba szigetén létesített amerikai katonai fogolytábort, ahol jelenleg 240, a terrorizmus elleni harc során elfogott rabot őriznek.

Olaszország korábban 3 fogoly befogadását jelentette be; 4 embert a Bermudákra küldtek, 13 kínai ujgur pedig a csendes-óceáni Palaura kerül.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×