Infostart.hu
eur:
356.8
usd:
309.21
bux:
132231.01
2026. június 11. csütörtök Barnabás

65 áldozata van a kirgizisztáni repülőgép-szerencsétlenségnek

Hatvanöt ember vesztette életét a kirgiz főváros mellett vasárnap történt légi balesetben, a hatóságok szerint a halálos áldozatok között vannak egy ifjúsági kosárlabdacsapat tagjai.

Vasárnap este egymásnak ellentmondó hírek jelentek meg a halálos áldozatok számáról, de Kamcsibek Tasijev, a rendkívüli ügyek minisztériumának vezetője a kormány válságtanácskozása után azt közölte, hogy a Boeing 737-os utasszállító repülőgép fedélzetén 90-en tartózkodtak - az utasokat és a legénységek is beleértve -, a katasztrófának 65 halálos áldozata volt, és 25-en élték túl a balesetet.

Az Itek-Air kirgiz magántársaság gépe kevéssel a levegőbe emelkedés után zuhant le. A felszállás után a pilóták műszaki hibát jeleztek - állítólag hirtelen nyomáscsökkenést észleltek a pilótafülkében -, megpróbálták visszafordítani a gépet a biskeki repülőtérre, de ez nem sikerült. A gép kényszerleszállást hajtott végre, amelynek során darabokra tört és kiégett. Helyszíni beszámolók szerint csak a gép farok része maradt épen.
A kirgiz polgári légiforgalmi hivatal közölte, hogy megtalálták a gép mindkét feketedobozát.

Az Itek-Air szerint a repülőgép kifogástalan állapotban volt, nemrég esett át a műszaki ellenőrzésen.

A szerencsétlenül járt repülőt az iráni Asserman Air légitársaság bérelte, a gép Teheránba tartott. A gép fedélzetén 83 utas tartózkodott: közülük 52 iráni, 24 kirgiz, 3 kazahsztáni, 2 kanadai, egy török és egy kínai állampolgár. Kormányilletékesek szerint a gépen tartózkodott egy kirgiz sportiskola 17 kamaszkorú kosárlabdázója. Közülük heten élték túl a szerencsétlenséget.

Címlapról ajánljuk
Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

A szerdai kormányülésen a kabinet többek között arról is döntött, hogy 3,4 milliárd forintnyi rendkívüli forrást biztosít a kórházi klímaberendezések azonnali javítására és karbantartására – derül ki a miniszterelnök Facebook-bejegyzéséből.

Bendarzsevszkij Anton: ez most már trendforduló, Ukrajna megfordította a háború menetét

Egy háború legtöbbször nem statikus, hanem dinamikus, a jelenlegi szakasz azonban egyértelműen Ukrajnának kedvez, de ez nem jelenti azt, hogy Oroszország számára elúszott volna a háború – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. Arról is beszélt, hogy az ukránok a drónhasználatban, a technológia és a mesterségesintelligencia-képességek terén kerültek fölénybe az oroszokkal szemben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Tegnap megindult a profitrealizálás a technológiai cégeknél a Wall Streeten, ami végül felemás záráshoz vezetett, és Ázsiában is az eladók voltak ma fölényben. Európában szintén egyre rosszabb a hangulat, ez alól a magyar tőzsde sem kivétel, itthon a Mol vezeti az esést. Tovább rontotta a hangulatot, hogy Donald Trump jelezte: túl régóta húzódnak az Iránnal folytatott tárgyalások, és további lépéseket helyezett kilátásba az elnök. Javította viszont a képet, hogy a legfrissebb adatok alapján, meglepetésre a maginfláció csak kismértékben emelkedett Amerikában, ami ad némi mozgásteret a Fed számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×