Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Hét évet kapott az ördögűző

A Romániai Legfelsőbb Bíróság hét év börtönbüntetésre ítélte azt a szerzetest, akinek az ördögűzési szertartásába belehalt egy 23 éves apáca.

Romániában immár jogerősen ítélkezett a bíróság annak a kolostori ördögűzésnek az ügyében, amelyik egy apáca halálával végződött. Az ördögűzést végző Daniel Corogeanu rendfőnöknek hét, a neki segítséget nyújtó négy apácáknak pedig öt-öt évet kell börtönben töltenie.

A legfelsőbb bíróság - akárcsak a másodfokon ítélkező bírói testület - elvetette az alapfokon megállapított gyilkosság vádját, és halált okozó erőszakos fogva tartás miatt rótta ki a büntetéseket.

Elvetette ugyanakkor a védelemnek azt a kérését is, hogy a vádlottak felfüggesztett büntetést kapjanak. A 23 éves Irina Cornici halála 2005 júniusában afféle világszenzációnak számított.

A fiatal nőt egy ördögűzési szertartás részeként napokig étlen-szomjan tartották egy összetákolt keresztre láncolva, és törülközőt tömtek a szájába, hogy ne tudjon kiabálni.

A szertartást végző kolostorfőnököt, és a neki segédkező apácákat az ortodox egyház kizárta a rendből, a hatóságok pedig hat hétig vizsgálati fogságban tartották. A törvényszéki orvosok az első vizsgálat alapján azt állapították meg, hogy az apáca halálát fulladás okozta.

Ehhez azonban az is hozzájárult, hogy napokon át sem ételt, sem folyadékot nem adtak neki, és teste dehidratálódott, legyengült.

A holttestet három hónappal később kihantolták, és újabb boncolásnak vetették alá, amelynek végső megállapításai árnyalták a halál körülményeit.

Eszerint a halált okozó szívstop azt követően állt be, hogy a helyszínre hívott mentős rosszul mérte fel a beteg állapotát, és túlságosan nagy adag adrenalint adott be neki.

E megállapítás nyomán felezte a bíróság a szerzetesnek és az apácáknak első fokon kirótt büntetést.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Tömegszerencsétlenség a 3-as főúton, gyerekek a halottak között

Két gyermek és két felnőtt meghalt, egy gyermeket és egy felnőttet újraélesztés után életveszélyes állapotban vittek kórházba a mentők a 3-as főúton Bükkábránynál történt közlekedési balesetben szombat délután.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×