Infostart.hu
eur:
353.66
usd:
310.34
bux:
0
2026. június 29. hétfő Péter, Pál

Putyin állhat a Gazprom igazgatótanácsának élére?

Vlagyimir Putyin lehet a Gazprom új igazgatótanácsi elnöke - szellőztette meg a Vedomosztyi nevű orosz gazdasági lap. Dmitrij Medvegyev, a poszt jelenegi birtokosa, és egyben Vlagyimir Putyin pártfogoltja az államfői posztra ugyanis azt mondta: ha őt választják meg orosz elnöknek, akkor távozik az energetikai cégből.

A Vedomosztyi két Gazpromhoz közeli és egy Kreml-forrásra hivatkozva írta azt, hogy Vlagyimir Putyin látszik a leglogikusabb jelöltnek a cég várhatóan megüresedő igazgatótanács-elnöki posztjára.

A Putyin által utódjául kiszemelt Dmitrij Medvegyev - akinek minden más jelöltnél nagyobb esélye van a márciusi elnökválasztáson - azt mondta, hogy nem fér össze a két pozíció.

Putyin korábban is sokáig titkolta terveit

A Gazprom a világ legnagyobb földgázkitermelője, és negyedrészben a cég fedezi Európa gázellátását. Az igazgatótanács elnöke fontos stratégiai szerepet játszik, míg a napi ügymenetért Alexej Miller vezérigazgató felel - jegyzi meg a Reuters.

A cég komoly geopolitikai befolyással is rendelkezik és több vitája is volt olyan környező országokkal, amelyek Moszkvától független politikát akarnak követni. A cégnél ugyanakkor cáfolják, hogy a vállalat a Kreml "karjának meghosszabbítása" lenne.

Putyin korábban többször tagadta, hogy egy nagy állami energiacég élére állna.

Medvegyev jelölése után azonban azt mondta, hogy vállalná alatta a miniszterelnöki posztot. Putyin ezt a lehetőséget is sokáig lebegtette.

A jelölés után megugrott Medvegyev népszerűsége

A vállalati szabályzat szerint a Gazprom részvényesei jövő január 31-ig jelölhetnek vezetőket az igazgatótanácsba. Az állami képviselőkről szóló lista azonban már megvan - írja a Vedomosztyi.

Medvegyev népszerűsége közben növekedésnek indult - egy felmérés szerint az egy héttel korábbi 11 százalékról 45 százalékra ugrott a teszési indexe. A kiszemelt Putyin-utód azt mondta, hogy a következő hónapokban az országot járva kampányol majd.

Eddig két másik jelölt regisztráltatta magát az orosz Központi Választási Bizottságnál: Gennagyij Zjuganov, a Kommunista Párt és Vlagyimir Zsirinovszkij, az ultra-nacionalista Liberális-Demokrata Párt vezére.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: 15 év múlva robotok szedik majd a gyümölcsöt Magyarországon

Apáti Ferenc: 15 év múlva robotok szedik majd a gyümölcsöt Magyarországon

Tizenöt év múlva már lesznek olyan robotok, amelyek képesek a zöldség és a gyümölcs betakarítására – a Fruitweb Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke erre számít. Apáti Ferenc azért bízik ebben, mert ebben az ágazatban a feladatok jóval több mint felét embereknek kell elvégezniük, akikből egyre kevesebb vállalja a nehéz fizikai munkát. Az egyetemi docens az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt erről.

Hogy bírunk ki még két és fél napot? Még melegebb lesz, csak a hét közepén jön az enyhülés

A hét elején folytatódik a forróság, a hét közepén azonban hidegfronttal érkező záporok, zivatarok enyhítenek a hőségen - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×