Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Újabb erős földrengés Japánban

Japánban ismét erős, a Richter-skálán mért 6,7-es erősségű földrengés rázta meg a partvidéket; újabb károkról egyelőre nem érkeztek hírek. Az egyik atomerőműből viszont másfél liter, radioaktív anyaggal szennyezett víz szivárgott a tengerbe.

A szigetország északnyugati részén reggel észleltek 6,8-es erősségű földmozgást, amely hét halálos áldozatot követelt, a sérültek száma meghaladja a 900-at. A tokiói magyar külképviselet nem tud magyar sérültről.

A japán hatóságok jelentése szerint a reggeli földmozgás miatt - amelyet egy 5,8-as fokozatú utórengés is követett - 780 ház összedőlt. Tűz ütött ki az egyik atomerőmű transzformátorházában, emiatt másfél liter, radioaktív anyaggal csekély mértékben szennyezett víz szivárgott a Japán-tengerbe.

A térségben 60 ezer háztartásban szünetel a víz- és az áramszolgáltatás, több útszakasz a földcsuszamlások miatt járhatatlan. Abe Sindzo kormányfő félbeszakította választási kampányát, és a térségbe utazott.

Niigata kormányzóságban 2004 októberében volt hasonló erősségű földrengés. Akkor a természeti katasztrófában 67 ember halt meg, és több mint 4800 volt a sérültek száma.

Szakértők arra figyelmeztettek, hogy a térségben egy héten belül újabb, a hétfokozatú japán szeizmikus skálán 5-ös és 6-os közötti erősségű utórengés várható, de számítani lehet földcsuszamlásokat okozó nagyobb esőzésre is.

Címlapról ajánljuk
Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

2026-ban csökkenő, 2027-ben stagnáló globális növekedés várható a világgazdaságban az OECD előrejelezése szerint A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet friss prognózisáról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte az InfoRádió.

A hőség ezt hozta ki a budapestiekből – fotók

A hőségriadó stabilan megjelenik a híradásokban: jönnek a fürdőzős fotók és az is elmaradhatatlan információ, hogy a villamosenergia-hálózat mennyire bírja a kiképzést?
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×