Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 29. szombat Beatrix, Erna

Hivatalban maradhat a brazil elnök

A hivatalban lévő Luiz Inácio Lula Da Silva államfő nagy fölénnyel nyerte meg a brazil elnökválasztást a vasárnapi második forduló után közzétett részeredmény szerint.

A brazil választási bizottság a szavazatok 91 százalékának összeszámlálása után közölte: Lula Da Silva a voksok 60,54 százalékát szerezte meg, míg szociáldemokrata riválisa, Geraldo Alckim a szavazatok 39,46 százalékát gyűjtötte be.

Választási tisztségviselők szerint a hivatalban lévő államfő ezzel az elnökválasztás győztesének tekinthető, hiszen ellenfele már akkor sem arathat győzelmet, ha a maradék 9 százalék szavazatot mind ő kapná.

A vasárnapi második fordulón mintegy 125 millió választópolgár járult az urnák elé.

A hivatalban lévő elnök október 1-jén a választások első fordulójában 48,61 százalékos eredményt ért el. Geraldo Alckminra, Sao Paulo szövetségi állam volt kormányzójára az első körben a választók 39 százaléka szavazott.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: Mohács után 500 évvel még mindig itt vagyunk, a történelmünk a talpra állások története

Magyarország elvesztett egy sorsdöntő csatát, de nem tűnt el: ma is itt vagyunk, magyarul beszélünk, és újra talpra állunk – mondta Magyar Péter miniszterelnök szombaton, a mohácsi csata 500. évfordulóján tartott megemlékezésen. Két napig tartanak a programok.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×