Infostart.hu
eur:
385.22
usd:
327.05
bux:
109946.84
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka

Oroszország terjeszkedésbe kezd?

Támogatásáról biztosította a Dnyeszter menti Köztársaságot az orosz parlament alsóháza. A törvényhozás által elfogadott nyilatkozatban a képviselők felszólítják az orosz kormányt és a nemzetközi közösséget: vegyék figyelembe a moldovai szakadár területen tartott szeptemberi népszavazás eredményét.

A referendumon a szakadár terület lakói a függetlenség és az Oroszországhoz való esetleges csatlakozás mellett voksoltak. Ez utóbbi azért is érdekes, mert Oroszország nem határos Dnyeszter menti Köztársasággal. (Igaz, a kalinyingrádi terület is elszigetelt Oroszország többi részétől.)

Az orosz parlament nem kötelező érvényű dokumentuma szerint - a nemzetközi közösség álláspontjával ellentétesen - a népszavazás törvényes volt.

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter közölte: a referendum a nép akaratát tükrözte, Oroszország azonban továbbra is a tárgyalások folytatását szorgalmazza Moldova és a Dnyeszter menti Köztársaság között.

Címlapról ajánljuk
Varga Mihály az évzáró kamatdöntésről: az erős forint segít, 7 százalékot erősödött idén az euróhoz képest

Varga Mihály az évzáró kamatdöntésről: az erős forint segít, 7 százalékot erősödött idén az euróhoz képest

Hosszan kommentálta keddi sajtótájékoztatóján a Magyar Nemzeti Bank elnöke az év végén is 6,5 százalékos szinten tartott jegybanki alapkamatot, de két döntésre még várnak az év fordulóján. A 3 százalékos inflációra még másfél évet várni kell a jelenlegi folyamatok mellett. Két nap múlva inflációs jelentés érkezik, amiben érdekes folyamatokat ígért az MNB-elnök.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.16. kedd, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×