Infostart.hu
eur:
382.97
usd:
326.23
bux:
109213.64
2025. december 12. péntek Gabriella

Egy iszlám szervezet vállalta a felelősséget a merényletért

Indiában egy iszlám szélsőséges szervezet vállalta a felelősséget az egy héttel ezelőtt Mumbaiban elkövetett vasúti robbantás-sorozatért.

Az egykori Bombay elővárosi vonatai ellen végrehajtott támadásokban 207-en haltak meg.

A szervezet egy helyi hírügynökséghez eljuttatott e-mailben újabb támadásokat helyezett kilátásba.

Mumbaiban egy héttel ezelőtt öt vonalon hét robbanószerkezet lépett működésbe.

Címlapról ajánljuk

Ukrán elnök: karácsonyig kaptunk időt Washingtontól

Az ukrajnai háború befejezéséről szóló megállapodás kidolgozására nem volt konkrét, ultimátumjellegű határidő, de az Egyesült Államok szeretné még karácsony előtt teljes mértékben tisztázni a megállapodás állását - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Kijevben újságírókkal.
VIDEÓ
Újabb rekordok dőltek az amerikai tőzsdéken

Újabb rekordok dőltek az amerikai tőzsdéken

Eleinte bizonytalan hangulat uralkodott ma Európa tőzsdéin, két ellentétes erő hatott és hat ma a piacokra: egyrészt tegnap az amerikai jegybank kamatot vágott és további kamatcsökkentéseket jelzett előre, ami javította a befektetői hangulatot, de ezt követően rontotta a képet, hogy az Oracle a vártnál gyengébb negyedéves számokat tett közzé, ami miatt újra előkerültek a mesterséges intelligencia buborék kipukkanásával kapcsolatos félelmek. A nap végére azonban már felfelé vették az irányt a tőzsdék, ez alól nem kivétel a hazai piac sem: a BUX nagyot emelkedett elsősorban a ralizó OTP-nek köszönhetően, miután több magas célár is jött a bankpapírra. Az amerikai tőzsdéken alapvetően pozitív volt a hangulat: az S&P 500 és a Dow Jones rekordmagasan zártak, a Nasdaqot viszont lehúzta az Oracle vártnál gyengébb gyorsjelentése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 11. 21:48
×
×
×
×