Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 7. péntek Ibolya

A szlovák hatóságok azért sem hagyják békén a magyar tanárokat

Szlovákiában folytatódik a szabálysértési eljárás az ellen a három magyar állampolgár ellen, akiket a szlovák rendőrség májusban tiltott idegenvezetés gyanúja miatt állított elő. A tanárok a magyar királyok koronázásának helyszínén, a Szent Márton-székesegyház magyar történelmi vonatkozásairól beszéltek diákjaiknak.

Korábban a szlovák külügyminiszter arról tájékoztatta Somogyi Ferencet, a magyar diplomácia akkori vezetőjét, hogy leállítják az eljárást a magyarok ellen. Eduard Kukan egyben elnézést is kért a történtek miatt.

A szlovákiai magyar nagykövetség azonban most arról kapott tájékoztatást, hogy a rendőrség továbbra is szabálysértési eljárást folytat a májusban előállított három ember ellen - mondta el az InfoRádióban a pozsonyi magyar konzul.

Az egyik férfi ellen - aki a gyanú szerint meglökte a kiérkező rendőröket - a polgári együttélés szabályainak megsértése miatt folyik eljárás, másik két társa ellen pedig az államigazgatási rend be nem tartása miatt - tette hozzá Riskó Nagy László.

A három magyar állampolgárt május végén több órán keresztül hallgatta ki és tartotta fogdában a szlovák rendőrség.

A pozsonyi magyar nagykövetség konzulja a magyar állampolgárok kérésére részt vett a kihallgatásukon.

"A pozsonyi magyar nagykövetség jelentése alapján a Külügyminisztérium elfogadhatatlannak tartja a Pozsonyba látogató magyar turistákat ért súlyos incidenst, amely példa nélküli két szomszédos EU-tagállam viszonyában. A szlovák hatóságok képviselőinek fellépése aránytalan és eltúlzott" - hangsúlyozza a Külügyminisztérium akkori közleménye.

A szlovák gazdasági minisztérium sajtóosztályának munkatársa később azt mondta: jogalap nélküli volt a pozsonyi rendőrök magyar turisták elleni fellépése, mert a pozsonyi önkormányzat már két éve hatálytalanította azt a jogszabályt, amelynek alapján a rendőrök eljártak.

A magyar városnézőket tiltott idegenvezetés gyanúja miatt állította elő a rendőrség.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

A napokban nemcsak a magas hőmérséklet visel meg minket, de Budapesten és az ország számos pontján emelkedni kezd a talajközeli ózon koncentrációjának szintje is – derül ki a Másfélfok írásából. Varga Judit, a HungaroMet levegőminőség-védelemmel foglalkozó munkatársa az InfoRádióban elmondta, a magas ózonszint irritálhatja a légutakat és a szemet, csökkentheti a tüdőfunkciót, valamint súlyosbíthatja a meglévő légzőszervi betegségeket és asztmás tüneteket.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Emelkedtek az európai tőzsdék a mai kereskedésben, a délután megjelent amerikai munkaerőpiaci jelentés pedig új lendületet adott a piacoknak. Júliusban 23 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban a várt 80 ezres növekedés helyett, ráadásul az előző két hónap adatát összesen 103 ezerrel lefelé módosították. A számok után esnek az amerikai kötvényhozamok, a Wall Street indexei pedig emelkedtek, mivel mérséklődtek a szeptemberi Fed-kamatemeléshez fűződő várakozások. Közben itthon is voltak események, a Mol és a Richter is hajnalban tette közzé negyedéves számait - előbbi árfolyama a jelentést követően történelmi csúcsra ment.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×