Infostart.hu
eur:
355.19
usd:
305.63
bux:
135997.44
2026. június 2. kedd Anita, Kármen

A magyar választásokról is tárgyalt Orbán és Merkel

A közelgő magyarországi választásokról is tárgyalt a Fidesz elnöke a német kancellárral. Angela Merkel a nagyobbik ellenzéki párt választási programjáról kérdezte Orbán Viktort.

Orbán Viktor az InfoRádióban azt mondta: Németország számára sem közömbös, hogy Magyarország leküzdi-e gazdasági nehézségeit.

A Fidesz programjának középpontjában a munkahelyteremtés áll - közölte.

A Német Kereszténydemokrata Unió elnöke, Angela Merkel több mint száz napja áll a német nagykoalíciós kormány élén, amelyet az uniópártok (CDU, CSU) és a szociáldemokraták (SPD) alkotnak.

A kancellár tevékenységéről Orbán Viktor az InfoRádióban azt mondta: Angela Merkel sokat tett azért, hogy a közép-európai országoknak is elfogadható európai uniós költségvetés szülessen.

A Fidesz elnöke szerint az EU új tagjai a közösség gazdaságának élénkítéséért tehetnek sokat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc: a modern hadseregek hibrid megoldásokban gondolkoznak, nem tudnak mindent a drónok

Kaiser Ferenc: a modern hadseregek hibrid megoldásokban gondolkoznak, nem tudnak mindent a drónok

A jövő háborúit sem csak gépekkel vívják majd, mindig szükség lesz emberi erőre a harctéren – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a biztonság- és védelempolitikai szakértő. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint ugyanakkor az utóbbi időben a legígéretesebb fejlesztések a counter drónokat, vagyis a védelmi, drónelhárító rendszereket érintették.

Óbudai korrupciós ügy: nem cáfolja az ügyészség, hogy előállították Őrsi Gergely polgármestert is

A Központi Nyomozó Főügyészség vesztegetés, befolyással üzérkedés és más miatt folyamatban lévő, több önkormányzatot is érintő nyomozásában több személyt előállított – közölte a szóvivő. Kovács Katalin az InfoRádió kérdésékre nem cáfolta, hogy az egyik előállított Őrsi Gergely II. kerületi polgármester.
inforadio
ARÉNA
2026.06.03. szerda, 18:00
Rab Árpád
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézet tudományos főmunkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×