Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
310.93
bux:
138973.53
2026. június 29. hétfő Péter, Pál

Moszkvába invitálták a Hamászt

Moszkvába hívta a palesztin választásokon győztes Hamász radikális iszlám mozgalom vezetőit az orosz elnök az izraeli-palesztin békefolyamat jövőjének megvitatása érdekében.

Vlagyimir Putyin Madridban beszélt erről, miután a spanyol miniszterelnökkel tárgyalt.

Később az orosz külügyminisztérium szóvivője azt mondta: az államfő elsősorban azért hajlandó találkozni a Hamász vezetőivel, hogy ne romoljon tovább az izraeli-palesztin-viszony.

Közlése szerint a megbeszéléseken Moszkva a közel-keleti béketeremtésben közvetítő négyes, vagyis Oroszország mellett az Egyesült Államok, az ENSZ és az Európai Unió közös álláspontját képviseli.

Háled Mesaal, a Hamász listavezetője közölte: elfogadja a Moszkvába szóló meghívást.

Hozzátette: üdvözli, hogy az orosz elnök nem tartja terrorista szervezetnek a Hamászt.

Közben az amerikai külügyi tárca szóvivője bejelentette: az Egyesült Államok magyarázatot kért Oroszországtól a moszkvai meghívással összefüggésben.

Címlapról ajánljuk
Csapállványok a hőség ellen: 22 ideiglenes vízosztó pont nyílt Budapesten

Csapállványok a hőség ellen: 22 ideiglenes vízosztó pont nyílt Budapesten

Még két napig hatalmas hőséggel küzd az ország, harmadfokú a riasztási szint. A közszférában, ahol lehet, home office-t rendeltek el. Sorra dőlnek a melegrekordok, vasárnap Budakalászon 40,7 Celsius-fokot mértek – és még csak most tetőzik a hőhullám.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×