Infostart.hu
eur:
353.59
usd:
310.28
bux:
0
2026. június 29. hétfő Péter, Pál

Szerb-magyar nacionalista ebéd a Vajdaságban

Szerb és magyar nacionalisták baráti találkozót tartottak a bácskai Óbecsén. A beszélgetésen résztvevők a további együttműködést sem zárták ki, és szóba került a nándorfehérvári csata 550. évfordulójának közös megünneplése is.

Az információ a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) óbecsei koordinátorától származik. Rókus László a Szabad Európa Rádióban közölte: baráti, közös ebédet tartottak Óbecsén a HVIM és a nacionalista Szerb Radikális Párt képviselői.

A szélsőjobboldali Szerb Radikális Párt korábbi vezetője, Vojiszlav Seselj a jugoszláviai háborús bűnöket vizsgáló Nemzetközi Törvényszék hágai börtönében van.

Az HVIM koordinátorának nyilatkozat szerint a találkozót Pál Sándor, a Vajdasági Magyarok Demokratikus Közösségének elnöke szervezte.

A találkozón a magyar és a szerb nacionalisták egyetértettek abban, hogy a nacionalizmus nem egyenlő a sovinizmussal.

Rókus László szerint a nacionalisták szeretik nemzetüket, ez közös a két mozgalomban, ezért semmi akadálya az együttműködésüknek.

A találkozón arról is tárgyaltak, hogy esetleg együtt ünnepeljék meg a nándorfehérvári csata 550. évfordulóját.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: 15 év múlva robotok szedik majd a gyümölcsöt Magyarországon

Apáti Ferenc: 15 év múlva robotok szedik majd a gyümölcsöt Magyarországon

Tizenöt év múlva már lesznek olyan robotok, amelyek képesek a zöldség és a gyümölcs betakarítására – a Fruitweb Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke erre számít. Apáti Ferenc azért bízik ebben, mert ebben az ágazatban a feladatok jóval több mint felét embereknek kell elvégezniük, akikből egyre kevesebb vállalja a nehéz fizikai munkát. Az egyetemi docens az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt erről.

Hogy bírunk ki még két és fél napot? Még melegebb lesz, csak a hét közepén jön az enyhülés

A hét elején folytatódik a forróság, a hét közepén azonban hidegfronttal érkező záporok, zivatarok enyhítenek a hőségen - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Európa gazdasága is megszenvedi a hőséget

Európa gazdasága is megszenvedi a hőséget

Európa rekordokat döntő hőhulláma rávilágít, hogy a szélsőséges meleg már nem csupán egészségügyi, hanem egyre komolyabb gazdasági kockázat is – hívja fel a figyelmet az ING elemzése. Több országban júniusi melegrekordok dőltek meg, kórházak kerültek kritikus helyzetbe, Franciaországban pedig két atomerőművi reaktort is le kellett állítani a hűtővíz hiánya miatt. Kutatások szerint a legsúlyosabb hőhullámos években a munkatermelékenység visszaesése önmagában 0,3–0,5 százalékos GDP-veszteséget okozott, az érintettebb régiókban pedig az 1 százalékot is meghaladta a kár. A probléma már nem csupán Dél-Európát érinti: Németország infrastruktúrája és munkaerőigényes ágazatai is kiemelten kitettek a hőség okozta gazdasági veszteségeknek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×