eur:
397.71
usd:
367.71
bux:
89971.53
2025. március 23. vasárnap Emőke

Az Egyesült Államok nem fél Kínától

Nem kell kínai katonai fenyegetéstől tartania az Egyesült Államoknak - jelentette ki az amerikai hadsereg első számú katonai vezetője. Peter Pace tábornok hozzátette: a dél-koreai és az országban állomásozó amerikai haderő bármikor képes legyőzni az észak-koreai hadsereget.

Az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának vezetője Szöulban kijelentette: az Egyesült Államok és Kína közötti gazdasági kapcsolatok erősítése megelőzheti a konfliktust, még akkor is, ha Kína növeli katonai potenciálját.

Washington és Peking viszonya az utóbbi időkben feszültté vált Kína fegyverkezése, valamint emberi jogi és kereskedelmi nézeteltérések miatt.

Peter Pace hozzátette: a Pentagon publikálás előtt álló védelmi áttekintése arra keresi a választ, miként őrizhető meg az amerikai hadsereg képessége egy elsöprő erejű válaszcsapásra.

Észak-Koreáról szólva a tábornok azt mondta, hogy nehéz kiszámítani, mikor mire készül az ország, ezért az a legbiztosabb, ha az amerikai-dél-koreai erők mindig készen állnak egy esetleges agresszió visszaverésére.

Az amerikai-dél-koreai szövetséges erők képesek erre – hangsúlyozta Peter Pace.

Címlapról ajánljuk
Szentes Olivér: rendkívülinek számít a 2024-es év időjárása

Szentes Olivér: rendkívülinek számít a 2024-es év időjárása

Magyarországon 2024 volt a legmelegebb év a 20. század eleje óta, még a korábbi, 2023-as rekordévet is meghaladta az átlaghőmérséklet – közölte az InfoRádióban Szentes Olivér, a HungaroMet Éghajlatkutatási osztályának munkatársa. Februárban 7 fokkal volt magasabb a hőmérséklet az ilyenkor jellemző átlagnál.

Isztambulban egyre feszültebb a helyzet

Felfüggesztették hivatalából vasárnap Ekrem Imamoglut, Isztambul korrupció és terrorizmus gyanújával őrizetbe vett ellenzéki polgármesterét - közölte a török belügyminisztérium.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.24. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 23. 20:23
×
×
×
×