A francia France Soir, a német Die Welt, és az olasz La Stampa mellett a BBC televízió is közölte a rajzokat, amelyek először egy dán napilapban és egy norvég újságban jelentek meg.
Emiatt palesztin szélsőséges fegyveresek Gázában körülvették az Európai Bizottság képviseletét és követelték annak, valamint Franciaország, Norvégia, Dánia és Németország sajtóirodáinak bezárását.
Lecsapnak a szélsőséges szervezetek?
Az Iszlám Dzsihád és a Fatah fegyveresei csütörtök estig adtak időt az érintett kormányoknak a bocsánatkérésére, különben könyörtelenül lecsapnak az ügybe keveredett országok állampolgáraira. A ciszjordániai Náblúszban az al-Aksza Mártírjainak Brigádjai néven ismert szélsőséges szervezet fegyveresei már csütörtökön hatóvadászatot indítottak a külföldiek után.
Külföldi újságírók csütörtökön el is kezdték a kivonulást Gázából, és töröltek minden további tervezett utazást.
Indonézia fővárosában mintegy 300 tüntető hatolt be abba a toronyépületbe, amelyben a dán nagykövetség is található. A tüntetők az előcsarnokban megdobálták a képviselet emblémáját, az épület előtt pedig széttépték és elégették a dán zászlót.
Csütörtökön a BBC televízió és a Le Monde francia napilap is képes összeállítással tájékoztatott a Mohamed-karikatúrák közzététele miatt kirobbant nemzetközi botrány legfrissebb fejleményeiről. A brit közszolgálati televízió két csatornáján, a BBC 1-en és a BBC News 24 hírtelevízióban bemutatta a rajzokat.
Állami tiltakozás
A Mohamed-karikatúrák éles tiltakozást váltottak ki az arab országokból. Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök telefonon beszélt Abdallah szaúdi királlyal annak szükségességéről, hogy keményen kell fellépni a Mohamed prófétát megsértők ellen.
A vita miatt az ENSZ főtitkára is aggodalmát fejezte ki. Kofi Annan állásfoglalása szerint a sajtószabadságot a vallások alapvető hitelveinek tiszteletben tartása mellett szabad csak gyakorolni.

Iszonyatosan alacsony számok az újpesti időközi választáson