Infostart.hu
eur:
349.52
usd:
301.43
bux:
138103.04
2026. június 16. kedd Jusztin
Gothenburg, Sweden - September 23, 2019: Rear view of Tesla model S trunk in Heden
Nyitókép: nrqemi/Getty Images

Ismét a Tesla diktálja a tempót az e-autók piacán

A Tesla 6 százalékkal növelte járműeladásait az első negyedévben az egy évvel korábbihoz mérve és több mint egy év után visszaszerezte vezető helyét az elektromos járművek legnagyobb szállítójaként a Counterpoint Research piackutató cég honlapjára föltett összegzés szerint.

A globális piac 13 százaléka esett a Teslára az idei első három hónapban, meghaladta a kínai BYD Auto 11 százalékos és az ugyancsak kínai Geely 10 százalékos részesedését.

A BYD 2024 utolsó negyedéve óta folyamatosan előzte a Teslát, így a tavalyi negyedik negyedévben a BYD piaci részesedése még 15 százalék, a Tesláé 10 százalék volt. Az idei első negyedévben a BYD eladásai 25 százalékkal, a Geely eladásai 4 százalékkal csökkentek.

A Counterpoint szerint az akkumulátoros járművek (BEV) teljes eladása 5 százalékkal nőtt az első negyedévben éves összevetésben, miközben a tölthető, plug-in hibrid (PHEV) autók eladása 5 százalékkal zsugorodott.

A piackutató szerint az idei első negyedévben a legkelendőbb modellek Tesla Model Y, a Geely Galaxy Xingyuan és a Tesla Model 3 voltak.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: „szégyelljék magukat!” – sürgősséggel tárgyalja az Országgyűlés a korrupcióellenes törvénycsomagot

Magyar Péter: „szégyelljék magukat!” – sürgősséggel tárgyalja az Országgyűlés a korrupcióellenes törvénycsomagot

Sürgős tárgyalásba vette az Országgyűlés az európai uniós forrásokhoz való hozzáféréshez szükséges 110 oldalas törvénymódosító javaslatot. A Fidesz és a KDNP nemmel szavazott, Magyar Péter miniszterelnök szerint az ellenzék nem akarja, hogy Magyarország hozzájusson a 6000 milliárd forintos uniós forrásokhoz. Görög Márta igazságügyi miniszter, az előterjesztő hangsúlyozta: Magyarország nem elveszíteni akarja az uniós forrásokat, hanem hazahozni és felhasználni, és nem új feltételeket teljesítenek, hanem 2022 óta ismert kötelezettségeket
Napi 200 frissítés és félmillió eszköz: örökölt rendszerekkel nem lehet kezelni az energiaszektor legnagyobb kihívásait

Napi 200 frissítés és félmillió eszköz: örökölt rendszerekkel nem lehet kezelni az energiaszektor legnagyobb kihívásait

A villamosenergia-rendszerek egyre nagyobb nyomás alatt állnak, ahogy a megújuló energiaforrások, az elektromos autók, a hőszivattyúk és az adatközpontok gyors ütemben alakítják át a keresleti és termelési mintázatokat. A hagyományos, központosított működési modell helyét fokozatosan egy jóval összetettebb, adatvezérelt rendszer veszi át, amelyben már több millió eszköz összehangolt működését kell kezelni. Charlotte Johnsonnal, a Kraken Technologies vezetőjével arról beszélgettünk, hogyan készül erre az energiaszektor, milyen szerepet kaphatnak a virtuális erőművek és a mesterséges intelligencia, valamint hogy hol tart ma a közműszektor digitális átalakulása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×