Infostart.hu
eur:
383.48
usd:
327.18
bux:
0
2026. január 2. péntek Ábel
Nyitókép: Unsplash.com

Statisztika: akármennyiért is, de többet tankolunk

A teljes fogyasztás 1,88 milliárd liter volt az első hat hónapban; 744 millió liter motorbenzint és 1,13 milliárd liter dízel üzemanyagot tankoltak a járművekbe a vásárlók a MÁSZ-tagvállalatok összesített adatai alapján.

Az idei első félévben 0,4 százalékkal több motorbenzin és 0,5 százalékkal több gázolaj fogyott a kiskereskedelmi forgalomban Magyarországon, mint tavaly ugyanebben az időszakban; a teljes üzemanyag-fogyasztás így átlagosan 0,5 százalékkal nőtt - közölte a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) kedden.

A teljes fogyasztás 1,88 milliárd liter volt az első hat hónapban; 744 millió liter motorbenzint és 1,13 milliárd liter dízel üzemanyagot tankoltak a járművekbe a vásárlók a MÁSZ-tagvállalatok összesített adatai alapján.

Az üzemanyagokon belül a prémium motorbenzinből 134 millió liter fogyott hat hónap alatt, 4,7 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában. A 95-ös motorbenzinből 610 millió litert tankoltak az autósok, 0,5 százalékkal kevesebbet, mint tavaly ugyanebben az időszakban.

A prémium dízel fogyasztása 102 millió liter volt, ami 11,6 százalékos növekedés az előző év hasonló időszakához képest. A nem prémium gázolaj eladása meghaladta az 1,03 milliárd litert, ez 0,4 százalékos csökkenés a tavalyi első hat hónappal összehasonlítva.

A MÁSZ-tagvállalatok az ország 2037 töltőállomásából 1060-at üzemeltetnek, a teljes kiskereskedelmi forgalomban eladott benzin körülbelül 75 százalékát és a gázolaj mintegy 66 százalékát a szövetség tagjai értékesítik.

Címlapról ajánljuk
Tari Annamária: a Facebook nem lehet valódi örömszerzés forrása

Tari Annamária: a Facebook nem lehet valódi örömszerzés forrása

A közösségi média és az AI a mindennapjaink részét képezik, akár a munkáról, akár a magánéletről van szó. Ez a fajta technológiai kötődés egyre inkább hatással van az érzelmi és mentális világunkra. Tari Annamária Üresre töltve című könyve azt kutatja, hogyan változnak a személyes kapcsolataink és miként változnak az érzelmeink. A klinikai szakpszichológus az InfoRádióban arra figyelmeztetett, hogy az AI rendszeres használatával a gondolkodás, az ember egyik legfontosabb kognitív funkciója kerülhet veszélybe.

Svájci tűz: olasz válogatott sztársportoló az első beazonosított áldozat

Egy 16 éves olasz válogatott golfozó az első, akit megneveztek a szilveszter éjjelén egy bárban kitört tűz áldozatai közül. Egy 19 éves focista is megsérült, őt Németországba szállították. Legalább 47-en meghaltak, mintegy 100 sérült állapota kritikus, a halottak beazonosítása hetekig eltarthat.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×