Infostart.hu
eur:
376.8
usd:
318.89
bux:
126534.75
2026. március 1. vasárnap Albin
Autókereskedő egy autót mutat egy érkelődőnek a Fővárosi Autópiacon, a XIX. kerületi Nagykőrösi úton 2013. szeptember 7-én.
Nyitókép: MTI Fotó: Kovács Tamás

Pörög használtautó-piac

DataHouse legfrissebb előzetes adatai szerint az elmúlt hónapban Magyarországon mintegy 79 300 személygépkocsi cserélt gazdát, 2,9 százalékkal több a tavaly májusinál.

Halász Bertalan, a JóAutók.hu vezérigazgatója azt nyilatkozta, hogy a belföldi használtautó-piac is megtapasztalja az év elejétől felszabadított állampapír-megtakarítások, valamint a továbbra is fennálló reálbér-emelkedés jótékony hatását a forgalomra. A vásárlók azonban továbbra is óvatosan költenek, és a forgalom túlnyomó részét az idősebb és olcsóbb járművek teszik ki. A gazdát cserélő személyautók 61 százaléka legalább 15 éves, a minimum 20 évet elérő használt autók részaránya is 39 százalékot tesz ki - jegyezte meg.

A magyarországi használtautó-piacon gazdát cserélő személyautók 49 százaléka az alsó-középkategóriából, illetve a kisautók közül kerül ki. Az alsóközépkategória legnépszerűbb modelljei az Opel Astra (a teljes forgalom 4,95 százalékát adja ez a modell), a Ford Focus (2,85 százalék), a Volkswagen Golf (2,64 százalék), és a Skoda Octavia (2,46 százalék).

A kisautók listáját magasan a Suzuki Swift (3,64 százalék) vezeti.

Ezt a márkát az Opel Corsa (1,94 százalék), a Skoda Fabia és a Volkswagen Polo (egyaránt 1,45 százalék) követnek. A leggyakoribb tíz modell között a felsőközépkategória csupán a Volkswagen Passattal (2,68 százalék), valamint a BMW 3-as szériával (2,13 százalék) képviselteti magát - az Audi A4 1,44 százaléka már csupán a 11. helyre volt elég - sorolta a közlemény.

Miközben a használtautó-piacon 2025 első öt hónapjában gazdát cserélő 390 100 személyautó mennyisége 2,9 százalékkal magasabb az előző év hasonló időszakában regisztrált 379 000-es értéknél, az importált használt autók száma ugyanebben a periódusban 51 500 volt, ami 13,7 százalékkal múlja felül az egy évvel korábban mért 45 300-as értéket.

Címlapról ajánljuk
4200 magyar rekedt az Emírségekben az iráni háború miatt, átvállalják a szállásköltségüket

4200 magyar rekedt az Emírségekben az iráni háború miatt, átvállalják a szállásköltségüket

Az Egyesült Arab Emírségek külügyminisztere azt ígérte Szijjártó Péternek, hogy minden eszközzel megvédik az ott tartózkodó mintegy 4200 magyart. Az országot több száz iráni rakéta és drón vette célba, találatok érték Dubajt és Abu-Dzabit is. Az ország és az egész régió légterei le vannak zárva. Azt kérik, mindenki „maradjon, ahol van, mert az a legbiztonságosabb”.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
Tárgyalna Irán, megtámadták a USS Abraham Lincolnt, milliós városokra záporoznak a rakéták - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Tárgyalna Irán, megtámadták a USS Abraham Lincolnt, milliós városokra záporoznak a rakéták - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Tegnap reggel megtámadta az Egyesült Államok és Izrael Iránt, a cél az iszlamista rezsim megbuktatása, az atomprogram és a ballisztikus rakétaprogram leszerelése. Irán ma reggel hivatalosan is megerősítette: meghalt Ali Hámenei ajatollah, Irán legfőbb vallási és politikai vezetője. Az Egyesült Államok a háború kirobbanása óta első alkalommal ismeri el, hogy veszteségeket szenvedett az Irán elleni hadművelet során. Három katona halálát és további öt ember súlyos sérülését ismerték el.A háború folytatódik: az Iszlám Forradalmi Gárda Hadtest a szomszédos országokat bombázza, támadás érte ma Izraelt, Irakot, Jordániát, az Egyesült Arab Emírségeket, Katart, Kuvaitot és Bahreint is. Dubajt és Dohát majdnem olyan intenzíven rakétázza Irán, mint Izraelt - az emírségekben már legalább hat rakéta / drón talált be és halottak is vannak. Az iráni Iszlám Forradalmi Gárda Hadtest (IRGC) jelentése szerint megtámadták az Egyesült Államok repülőgép-hordozóját. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×