Infostart.hu
eur:
384.99
usd:
328.34
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes
Nyitókép: Magyar Élelmiszerbank Egyesület

Rekordméretű élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A Magyar Élelmiszerbank Egyesület által szervezett pénteki és szombati adománygyűjtésen az egyesület korábbi akcióihoz képest több helyen, országszerte több mint 200 településen tehetnek felajánlásokat a vásárlók a nélkülözésben élő emberek, családok számára.

Az adományokat a Magyar Élelmiszerbank Egyesület önkéntesei fogadják és juttatják el a következő hetekben a boltok környékén élő rászorulókhoz. A segítő csomag tartalmazhat többek készételkonzervet, zacskós rizst, valamint csokoládét is – olvasható az egyesület által kedden az MTI-hez eljuttatott összegzésben.

Mint írják, a korábbiaknál nagyobb segítséghullámra számít a szervező Élelmiszerbank a hétvégi gyűjtéskor, mivel az elmúlt akciókhoz képest jelentősen emelkedett a jótékonysági kampányban résztvevő áruházak száma és az adományok átvételében, szortírozásában és kiosztásában közreműködő önkéntes is.

A közlemény szerint a gyűjtésre pénteken és szombaton kerül sor négy kiskereskedelmi lánc, az ALDI, az Auchan, a Lidl és a Tesco áruházaiban, országszerte 202 településen 410 áruházban. Az adományokat az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkénteseinél lehet leadni, a kasszák közelében kijelölt gyűjtőpontokon. A felajánlásokat pénteken 14 és 20 óra, szombaton pedig 8 óra és 20 óra között fogadják.

A nélkülözők számára a készételkonzervek, a rizs, a tészta és a hozzájuk passzoló szószok, a bébiétel, a lekvárok és befőttek, valamint a kekszek és édességek nyújtják a legnagyobb segítséget, valamint a hűtést nem igénylő élelmiszerek - írták.

Sok gyermek számára az ingyenes iskolai menza jelenti a rendszeres főétkezéseket, ezért amikor nincs iskola, ők nehezebben jutnak minden nap reggelihez, ebédhez és vacsorához is. A hétvégi adománygyűjtés célja, hogy az Élelmiszerbank megfelelő mennyiségű tartós élelmiszert tudjon biztosítani nekik is a nyári időszakra – tették hozzá.

Az összegyűjtött élelmiszereket az Élelmiszerbank az egyes áruházak környékén működő karitatív szervezetek közreműködésével juttatja el a nélkülözőkhöz. Az adományokból főként idősek, nagycsaládosok és egyszülős háztartások, családsegítő szolgálatok és gyermekotthonok ellátottjai, fogyatékkal élő emberek, hajléktalanok és az ország legelmaradottabb településein lakók részesülnek majd – olvasható az összegzésben.

A Magyar Élelmiszerbank Egyesület hazánk egyik legnagyobb jótékonysági szervezete, a mindennapokban közeli lejáratú és csomagolási hibás élelmiszerek adományozásával segíti a nélkülözőket, amiket önkéntesek segítségével áruházakból, gyártóktól és vendéglátóhelyekről gyűjt össze. A pazarlás elleni küzdelem mellett az egyesület nevéhez fűződnek az ország legnagyobb lakossági élelmiszergyűjtő akciói is: tavaly karácsony előtt például több mint százezer ember tett felajánlást kiskereskedelmi üzletekben az Élelmiszerbank felhívására – áll a közleményben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×