Infostart.hu
eur:
386.43
usd:
328.42
bux:
0
2025. december 30. kedd Dávid
Barna Zsolt, az MBH Bank elnök-vezérigazgatója
Nyitókép: Kondella Misi Photography/MBH Bank

Részvényenként 123 forint osztalékot fizet az MBH Bank

Az MBH Bank éves közgyűlése szerdán elfogadta a hitelintézet 2024. évi egyedi és konszolidált pénzügyi beszámolóit, valamint az igazgatóság osztalékfizetési javaslatát, amely alapján részvényenként 123 forint, összesen több mint 36,89 milliárd forint osztalékot fizetnek a tavalyi eredményből.

A tájékoztatás szerint a bankcsoport tavalyi teljesítménye összehangban volt a kitűzött stratégiai célokkal és tükrözi a hazai bankszektorban betöltött vezető szerepét.

A tavalyi év egyértelműen az építkezés éve volt és az idei év is hasonló megközelítéssel folytatódik - idézték a közleményben Barna Zsolt elnök-vezérigazgatót.

A bankcsoport saját tőkéje 2024 végén meghaladta az 1139 milliárd forintot, a konszolidált mérlegfőösszeg 12,6 százalékkal, 12 505 milliárd forintra nőtt. A betétállomány 15,7 százalékkal, a bruttó hitelállomány 18,4 százalékkal emelkedett egy év alatt . A pénzintézet 277 milliárd forint korrigált adózás előtti eredményt ért el - írták a közleményben.

A közgyűlés határozata alapján a tavalyi eredmény utáni osztalékot két részletben fizetik ki, az osztalékfizetés kezdő napja május 21.

A részvényesi fórum elfogadta az igazgatóság jelentését a társaság 2025. évre vonatkozó üzletpolitikájáról, valamint a 2024. évi Felelős Társaságirányítási Jelentést is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Robbanás történt Putyin házánál, Huljajpole védelme összeomlott - Híreink az ukrán frontról kedden

Robbanás történt Putyin házánál, Huljajpole védelme összeomlott - Híreink az ukrán frontról kedden

Dróntámadás érte a tegnapi nap folyamán Vlagyimir Putyin orosz elnök rezidenciáját, Ukrajna tagadja az érintettségét. Zaporizzsja megye egyik fontos erődítménye, Huljajpole nagyrészt orosz kézre került az elmúlt napokban, a területszerzés most már ukrán térképeken is látható. A tárgyalások folyamatosan orosz-amerikai és ukrán-amerikai vonalon a háború lezárásáról, de a legfontosabb kérdésekről még mindig nem sikerült megállapodni. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború keddi eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×