Infostart.hu
eur:
364.42
usd:
314.78
bux:
149112.53
2026. augusztus 18. kedd Ilona
Thomas Peterffy, CEO of Interactive Brokers Group, at his offices in Greenwich. (Photo by James Leynse/Corbis via Getty Images)
Nyitókép: James Leynse/Corbis via Getty Images

A világ leggazdagabb magyarja óriási lehetőséget lát Donald Trump politikájában

A világ leggazdagabb magyar embere, Thomas Peterffy nem ért egyet azzal, hogy a Trump-adminisztrációnak csak fokozatosan kellett volna bevezetni a múlt hét szerdán bejelentett vámokat.

Thomas Peterffy a Bloombergnek úgy fogalmazott: „Ha ezek a vámok csak jövőbeni ígéretek lennének, akkor az emberek vonakodhatnának beletenni azt a pénzt és erőfeszítést, amely szükséges lenne ahhoz, hogy vállalkozásaikat visszahozzák az Egyesült Államokba, vagy alternatív beszállítókat találjanak.”

Bár Donald Trump vámháborúja rendesen megrázta a részvénypiacokat, Peterffy a jelenlegi helyzetet kiváló lehetőségként értékeli részvényvásárlásra. Egyrészt a részvényárak jelentős csökkenésére hivatkozik, másrészt arra, hogy az amerikai vállalkozók most új alternatívákat hozhatnak létre a drága importtermékek helyett: „Ez a legjobb vásárlási lehetőség, amit közel 60 éves Wall Street-i pályafutásom alatt láttam.

Alapvetően mindent érdemes most venni, de különösen az amerikai gyártó- és robotikai vállalatokat”

– idézi szavait a Portfolio.

Szerinte a cégek alkalmazkodási ideje eltérő lehet: néhány vállalat akár egy héten belül készen állhat, másoknak hónapokra, vagy évekre lehet szüksége a változásokhoz való alkalmazkodáshoz. Azokra a véleményekre reagálva, amelyek szerint Donald Trump politikája visszavetheti Amerikát a 70-es évekbe, azt mondta, hogy ez „ostobaság”, és szerinte üdítő látni egy vezetőt, aki őszintén beszél arról, ami a fejében jár.

Úgy véli, az amerikai elnök vámokkal kapcsolatos politikája hatékonyan kommunikált, különösen Howard Lutnick kereskedelmi miniszter részéről. A magas munkaerőköltségek miatt sem aggódik, mivel meglátása szerint technológiai fejlődéssel a kevésbé képzett munkaerő is hatékonnyá tehető. A magasan képzett szakemberek előtt pedig óriási lehetőségek állnak.

Peterffy nem lát ellentmondást a vámok és a szabadpiac elvei között sem. Szerinte az amerikaiaknak újra fel kellene fedezniük az őseik vállalkozói szellemét, és helyi megoldásokat kell találniuk az olcsó import helyett.

Biztos benne, hogy Trump a jövőben is hasonló stílusban politizál majd.

Peterffy a vámok politikai hatásait is figyeli: szerinte sokan a 2026-os időközi választásokon a demokraták győzelmére számítanak, de ő inkább a republikánusokra fogadna.

Címlapról ajánljuk
Figler Zoltán a hajós közlekedésről: még nem vagyunk túl a nehezén

Figler Zoltán a hajós közlekedésről: még nem vagyunk túl a nehezén

Budapest környezetében volt elég víz a Dunában, így az elmúlt napokban is közlekedtek a sétahajók, túrahajók. A nehézséget, vagy inkább kényelmetlenséget a Paksi Atomerőmű miatt bevezetett energiakorlátozások jelentették – egyebek mellett erről beszélt az InfoRádióban Figler Zoltán, a Személyhajósok Szövetségének főtitkára, aki beszélt a következő napok és a hosszú hétvége kilátásairól.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
Ukrajna brutális tűz alá vette Moszkvát, titkos orosz drónbázisokról rántották le a leplet – Híreink az orosz-ukrán háborúról kedden

Ukrajna brutális tűz alá vette Moszkvát, titkos orosz drónbázisokról rántották le a leplet – Híreink az orosz-ukrán háborúról kedden

Két év óta a legnagyobb ukrán dróntámadás érte Moszkvát az éjszaka Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester által közzétett adatok szerint. Az ukránok 620 drónt indítottak Moszkva felé, melyek közül 180-at megsemmisített az orosz légvédelem. Legalább tíz új orosz dróntámaszpontot azonosított Oroszország Belarusszal és Ukrajnával határos területe mentén a Telegraph. A bázisokról Moszkva akár a NATO területe felé is indíthatna nagy hatótávolságú támadódrónokat, amelyek elérhetik akár Varsót is - írja a brit lap. Az orosz legfelsőbb bíróság hétfőn helybenhagyta korábbi ítéletét, egyúttal elutasította a Jabloko liberális ellenzéki párt fellebbezését, amelynek ezáltal jogerősen törlik a szeptemberi alsóházi választásra állított országos listáját. Az ellehetetlenített Jabloko az indulók közül egyedüliként ellenezte volna az ukrajnai háborút. Az ellenzéki tömörülés alelnökét, Lev Sloszberget tegnap 11 év és egy hónap börtönbüntetésre ítélte egy városi bíróság, amiért a vád szerint rágalmazta az orosz hadsereget. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×