Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 14. szombat Bálint, Valentin
Krisztalina Georgieva, a Nemzetközi Valutaalap, az IMF vezérigazgatója felszólal a Dubajban zajló nemzetközi kormányzati csúcstalálkozó (World Government Summit, WGS) egyik ülésén 2024. február 12-én.
Nyitókép: MTI/EPA

Az IMF felhívást intézett Amerikához és kereskedelmi partnereihez

A Donald Trump amerikai elnök által bejelentett átfogó vámok jelentős kockázatot jelentenek a világgazdaságra egy olyan időszakban, amikor a növekedés lassú – jelentette ki a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója.

Kristalina Georgieva szerint fontos elkerülni az olyan lépéseket, amelyek tovább károsíthatják a világgazdaságot. Egyben felhívást intézett az Egyesült Államokhoz és kereskedelmi partnereihez, hogy konstruktívan működjenek együtt a feszültségek csökkentése érdekében.

„Még mindig vizsgáljuk a bejelentett vámintézkedések makrogazdasági hatásait, de azok egyértelműen jelentős kockázatot jelentenek a globális kilátásokra a lassú növekedés idején” – mondta.

„Fontos, hogy elkerüljük az olyan lépéseket, amelyek tovább károsíthatják a világgazdaságot. Felszólítjuk az Egyesült Államokat és kereskedelmi partnereit, hogy konstruktívan dolgozzanak a kereskedelmi feszültségek feloldásán és a bizonytalanság csökkentésén.”

Kijelentette: az IMF a bejelentett vámokról akkor ad majd értékelést, amikor a Valutaalap és a Világbank tagjait és részvényeseit tömörítő, április 21–26. között Washingtonban megrendezésre kerülő ülésen közzéteszi a világgazdasági kilátások frissített változatát.

Georgieva hétfőn a Reuters brit hírügynökségnek azt mondta, hogy Trump széles körű vámok kivetésére irányuló törekvése nagy bizonytalanságot okoz és csorbítja a bizalmat, de nem valószínű, hogy rövid távon recessziót vált ki. Az IMF valószínűleg kissé csökkenteni fogja a gazdasági kilátásokat, hozzátéve, hogy „nem látunk recessziót a láthatáron”.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor az évértékelőn: 2026 a győzelem éve lesz

Orbán Viktor az évértékelőn: 2026 a győzelem éve lesz

A huszonnyolcadik évértékelő beszédét tartotta Orbán Viktor miniszterelnök a Várkert Bazárban. A szuverenitás nemzeti érdekünk, és mi soha nem engedjük meg, hogy elvegyék a vétójogunkat – mondta. A miniszterelnök szerint „a Brüsszel–nagytőke–Tisza koalíció” háborúba akarja vinni az országot, hogy elvegyék az emberek pénzét. Amíg nemzeti kormány van, nem, nem és nem: nem küldünk fegyvereket, nem küldünk pénzt, és nem vihetik el a fiataljainkat a háborúba – mondta Orbán Viktor, aki szerint a 2026-os a győzelem éve lesz: a családoké, a fiataloké, Magyarországé és a Fidesz–KDNP-é.

Élesen üzenget egymásnak Volodimir Zelenszkíj és Orbán Viktor

A vita a müncheni biztonságpolitikai konferencián Magyarország, Ukrajna és Európa jövőjéről szól, nem pedig "rólad vagy rólam" - írta Orbán Viktor miniszterelnök Volodimir Zelenszkijnek szombaton az X-en, reagálva az ukrán elnök több müncheni kijelentésére.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Amikor a mérnökök totálisan elszúrták: íme a történelem legrosszabb fegyverei - Van, amit még elsütni is fájdalmas

Amikor a mérnökök totálisan elszúrták: íme a történelem legrosszabb fegyverei - Van, amit még elsütni is fájdalmas

Szemben az olyan bonyolultabb haditechnikai termékekkel, mint a harckocsik, vagy a katonai repülőgépek, a kézifegyverek piacán aránylag könnyen megjelenhetnek olyan eszközök, amelyeknek még jóindulattal sem lenne ott semmi keresnivalója. A magyarázat egyszerű: míg egy működőképes tankot sem kifejleszteni, sem legyártani, sem pedig megvásárolni nem igazán lehet a civil piacon, addig a kisebb lőfegyverek esetében nyugodtan meg lehet próbálkozni „egyedi” dizájnokkal, legfeljebb csúnya bukta lesz az eredmény. Ezek közül a fegyverek közül szedtünk most össze négyet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×