Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf
Nyitókép: Unsplash.com

Autóval Ausztriába: fontos változás az utakon

Január elsejével jelentős változások léptek életbe az osztrák közlekedési szabályokban és a díjazásokban is.

Többek között emelkedtek a kilométer-díjak, a parkolási árak, és drágább lett a közlekedési bérlet, valamint az autópálya-matrica is – írja a volksgruppen.orf.at-t idézve az autoszektor.hu.

Ugyanakkor a munkáltatók minden szolgálati céllal megtett kilométer után mostantól 50 centet térítenek meg az autósoknak. A sofőrök utasaikért további 15 centtel számolhatnak. Több támogatás jut a kerékpárosoknak és a gyalogosoknak is: a kerékpáros kilométerelszámolás éves felső határa a korábbi 1500 kilométerről megduplázódik, így 3000 kilometerre nőtt, míg a gyalogosoknál a szolgálati út minimumát egy kilométerre csökkentették.

Az éves vinyetta ára már 103 euro 80 cent személyautókra, a 10 naposé 12 euro 40 centre emelkedett. Aki csak egy adott napon hajtana fel az autópályára, annak 9 euro 30 centet kell fizetnie. Fontos tudnivaló, hogy az online vásárolt kéthavi és éves vinyetták csak a vásárlás utáni 18. naptól érvényesek – hívja fel a figyelmet a portál.

A Klimaticket szintén többe kerül: a teljes árú éves bérlet ára 1.179 euro 30 cent a kezdvezményesé pedig 884 euro 20 cent. Bécsben pedig tíz centtel emelkedik a parkolás óradíja.

Címlapról ajánljuk
Nyaralási teljesítménykényszer: robogás a kiégés felé

Nyaralási teljesítménykényszer: robogás a kiégés felé

Új trend kezd kialakulni a Z-generáció, de az idősebbek nyaralási szokásaiban is – mondta el az InfoRádióban Bereczki Enikő generációkutató. A szakember szerint sokan ma már az új készségek tanulását részesítik előnyben a nyári vakáció során, nem pedig a csendes pihenést, ennek azonban lehetnek negatív következményei.

Íme, Orbán Viktor legfontosabb tusnádfürdői üzenetei a Fidesz jövőjéről – összefoglaló

A Fidesz elnöke a Tusványoson ismertette, milyen utat lát pártja előtt ahhoz, hogy ismét sikeres, kormányra jutó erő lehessen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×