Infostart.hu
eur:
387.77
usd:
330.7
bux:
109547.02
2025. december 18. csütörtök Auguszta
Engineer hand using tablet with machine real time monitoring system software. Automation robot arm machine in smart factory automotive industrial Industry 4th iot , digital manufacturing operation.
Nyitókép: Zapp2Photo/Getty Images

Zöld lámpa: létrejöhet az új autóipari gigász

A Honda Motor és a Nissan Motor japán autógyártók tájékoztatták a japán kormányt arról, hogy tárgyalásokat kezdenek az egyesülésről - közölte a Kyodo News hétfőn.

A két cég júniusban tervezi befejezni az egyeztetéseket.

A Honda és a Nissan, az eladások alapján Japán második és harmadik legnagyobb autógyártója, a tervek szerint holding társaságként működik majd. A Mitsubishi Motors, amelyben a Nissan a legnagyobb tulajdonos, várhatóan később csatlakozik az egyesüléssel létrejövő vállalathoz.

A Nissan és a Honda márciusban azt közölte, hogy a költségek csökkentése és a versenyképesség javítása érdekében szorosabban együttműködnek az elektromosautó-ágazatban.

A Honda és a Nissan egyesülése, amelybe a Mitsubishi Motors is bekapcsolódna, versenyképesebbé tenné a vállalatokat a Teslával és a kínai elektromosautó-gyártókkal szemben. A három japán autógyár együtt 54 milliárd dolláros vállalatot hozna létre, a világ harmadik legnagyobb autóipari tömörülését alkotná több mint 8 millió jármű eladásával, amivel közelebb kerülne a listavezető Toyotához és a Volkswagenhez.

Hétfőn a tokiói tőzsdén a Nissan Motor 1,58 százalékos, a Honda Motor 3,82 százalékos, a Mitsubishi Motors 5,25 százalékos erősödéssel zárt.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: nagy tankerhajóként fordul az Egyesült Államok az új nemzetbiztonsági stratégiával

Magyarics Tamás: nagy tankerhajóként fordul az Egyesült Államok az új nemzetbiztonsági stratégiával

A nyugati félteke védelme nagyobb hangsúlyt kapott az Egyesült Államok nemzetbiztonsági stratégiájában, mint korábban – erről is részletesen beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Magyarics Tamás külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora. Sorra vette Washington terveit a nagy óceáni átjáróknál, megvilágította a Kínát, Grönlandot, Venezuelát érintő amerikai célok hátterét.

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×