Infostart.hu
eur:
354.53
usd:
311.61
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál
Nyitókép: 123rf.com

Ezek a márkák „pörgetik” a használtautó-importot

Júliusban és augusztusban is meghaladta a használtan importált személyautók forgalomba helyezése az új autókét Magyarországon.

Augusztus végéig 72 335 külföldi eredetű autó kapott magyar rendszámot, 1,9 százalékkal több, mint a tavalyi első nyolc hónapban. Jóllehet az idei használtimport hónapról hónapra kiegyensúlyozott volt, jelentősen elmaradt a 2022-es szinttől – írja a vezess.hu.

A használtautó-import vezető márkái augusztus végéig darab piaci rész
1 Volkswagen 8964 12,39 százalék
2 Ford 6342 8,77 százalék
3 Opel 6339 8,76 százalék
4 Audi 4872 6,74 százalék
5 BMW 4148 5,73 százalék
6 Mercedes-Benz 3989 5,51 százalék
7 Toyota 3923 5,42 százalék
8 Hyundai 3605 4,98 százalék
9 Kia 2681 3,71 százalék
10 Škoda 2480 3,43 százalék

Amint a nyolchavi összesítés mutatja, továbbra is a Volkswagen messze a legnagyobb számban behozott használt személyautó. A Ford és az Opel szinte kéz a kézben került fel a dobogóra, majd az Audi, a BMW, a Mercedes, valamint a Toyota bizonyult a legerősebbnek az üldözőbolyban.

A használtautó-import kedvenc modelljei augusztus végéig (darab):

  • Volkswagen Golf (2395)
  • Ford Focus (2207)
  • Volkswagen Passat (2112)
  • Opel Corsa (1200)
  • Skoda Octavia (1122)
  • Kia Ceed (1104)
  • BMW i3 (1043)
  • Audi A4 Limousine (1022)
  • Ford Fiesta (951)
  • Hyundai i30 (950)
  • Honda Jazz (914)
  • Opel Astra J (901)
  • Audi A3 Sportback (874)
  • Opel Astra H (869)
  • Tesl Model 3 (797)
  • Volkswagen Polo (793)
  • Volkswagen Touran (776)

Továbbra is az alsó-középkategória bizonyult a legnépszerűbbnek augusztus végéig (18 536 darab), míg a második legkelendőbb kategória a kisautóké 11 711 forgalomba helyezéssel – idézi a lap a Das Weltauto közleményét.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
40 napos katonai offenzívát indít Zelenszkij, tűz alatt Kijev – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

40 napos katonai offenzívát indít Zelenszkij, tűz alatt Kijev – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön közölte, 40 napos "offenzívát" hagyott jóvá oroszországi célpontok ellen, miután a hírszerzés (SZBU) vezetőjével egyeztetett. Az ukrán államfő elmondása szerint ezzel akar nyomást gyakorolni Moszkvára, és kikényszeríteni a háború végét. Közben az éjszaka folyamán robbanásokat jelentettek Kijevből. Az ukrán légierő később egy Kijev felé tartó ballisztikus rakétára figyelmeztetett. Vitalij Klicsko polgármester elmondta, a rakéta törmeléke nyílt területen zuhant le a Darnickij kerületben, ahol tűz ütött ki egy raktárépületben. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×