Infostart.hu
eur:
355.97
usd:
313.47
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván

Új üzletágvezető a PwC Magyarország vezetői között

A PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának új vezetője 2024. július 1-jétől Farkas Gábor. A pozíciót Deák Lászlótól veszi át, aki a továbbiakban a közvetett adókért felelős területet vezeti és mellette az ESG üzleti egység fejlesztéséért lesz felelős.

Farkas Gábor 2008-ban csatlakozott a PwC Magyarország adótanácsadási részlegéhez, ahol az általános forgalmi adó területére specializálódott. Számos hazai és multinacionális cég, illetve önkormányzat adóügyeinek kezelésében, illetve adóvitáinak rendezésében nyújtott segítséget.

Müncheni kiküldetése után új tanácsadói részleget épített fel a budapesti irodában (SmartTax-csoport), amelynek eredményeként a PwC az automatizált adózási rendszerek fejlesztésének és bevezetésének egyik piacvezetője lett Magyarországon. A szakember ezen kívül a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségében is aktív szerepet vállal, ahol a pénzügyi szekció elnökeként támogatja a hazai vállalkozásokat.

Üzletágvezetőként a PwC adó- és jogi tanácsadási részlegét irányítja, és a cég stratégiai célkitűzéseivel összhangban továbbra is kiemelt figyelmet fordít az innovációs és digitalizációs törekvéseknek. Célja emellett a PwC debreceni tevékenységének erősítése és a Kelet-magyarországi régió fejlődésének támogatása.

Címlapról ajánljuk
A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

Amikor decemberben megtartották a 2026-os világbajnokság sorsolását, az edzők, játékosok és szurkolók mind találgatták, melyik csapat lesz a legkedvezőbb helyzetben, a menetrend és a minél kevesebb utazás tekintetében. De volt egy másik, kevésbé nyilvánvaló szempont is, amit figyelembe kellett venni: előnyben vagy, ha több mérkőzést játszhatsz fedett stadionban.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×