Történelmi csúcsra emelkedett és átlépte az 500 ezres lélektani határt az olcsó és egyszerű minierőművek, a balkonra házilag szerelhető napelemek száma Németországban - írja az Economx. A hatósági kimutatások szerint a hétvégén már 503 134 ilyen áramtermelő berendezést tartottak nyilván. A tényleges szám ennél magasabb lehet, mert a felszerelés után egy hónap áll rendelkezésre a bejelentésre.
A 2021-22-ben kezdődött energiaválság idején kezdtek robbanásszerűen terjedni az erkélyerőművek Németországban. Mint írják,
2024 második negyedévében várhatóan újabb rekord születik, és átlépi a 100 ezret a három hónap alatt bejelentett új minierőművek száma.
Ezt jelzi, hogy május végéig már 93 ezer új erkélynapelemet regisztráltak, és még hátravan egy hónap a negyedévből.
Az elektromosságot termelő berendezések terjedését nagyban elősegíti, hogy radikálisan egyszerűsítették a regisztrációs eljárást. Ugyanakkor szerepük az áramtermelésben a robbanásszerű fejlődés ellenére elenyésző, országszerte alig egy ezreléket tesz ki - erről számolt be az n-tv.de német hírportál.